Kwidzyn. Pierwszoligowe derby SMS ZPRP II-SMS ZPRP I ponownie dla podopiecznych trenera Macieja Mroczkowskiego

Dla podopiecznych trenera Macieja Mroczkowskiego wygrana nad SMS ZPRP II Kwidzyn jest szóstym ligowym zwycięstwem odniesionym w tym sezonie Fot. Mirosław Wiśniewski
Bratobójczy pojedynek piłkarzy ręcznych SMS ZPRP II Kwidzyn z SMS ZPRP I Kwidzyn zakończył się zwycięstwem pierwszego zespołu. SMS ZPRP I zwyciężył rywali 31:28, choć chwilami przewaga podopiecznych trenera Macieja Mroczkowski wynosiła nawet 10 bramek.

Faworytem spotkania był bez wątpienia pierwszy zespół SMS ZPPR Kwidzyn, który w I rundzie pokonał swoich rywali 37:27 (14:15). Przez pierwszy kwadrans gry obie ekipy kwidzyńskiego SMS-u toczyły jednak w miarę wyrównany pojedynek. W 15 minucie gole Szymona Mateli oraz Marcela Filipowicza wyprowadziły jednak SMS ZPRP I na dwubramkowe prowadzenie – 7:9.

Pierwszoligowe derby dla piłkarzy ręcznych SMS ZPRP I. Pewne zwycięstwo nad podopiecznymi Mateusza Hanisa

Podopiecznym trenera Mateusza Hanisa udało się co prawda zmniejszyć istniejącą różnicę do jednego trafienia, jednak do końca meczu gra układała się pod dyktando pierwszego zespołu SMS ZPRP. Już w końcówce pierwszej połowy efektowna seria 6 bramek z rzędu pozwoliła drużynie Macieja Mroczkowskiego zejść do szatni z bezpieczną przewagą – 11:17.
Po zmianie stron piłkarzom SMS ZPRP II udało się zmniejszyć rozmiar strat do 4 bramek - 17:21. Na więcej nie pozwolili jednak rywale, którzy w kolejnych minutach rzucili 8 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach podopiecznych trenera Mateusza Hanisa. W efekcie po 49 minutach gry SMS ZPRP I prowadził różnicą 10 trafień - 19:29. Wysokie prowadzenie sprawiło, że gracze SMS ZPRP I Kwidzyn niezagrożeni zmierzali po zwycięstwo. Co więcej wystarczyły dwa trafienia Marcela Filipowicza, aby mimo ofensywy drugiego zespołu ich rywalom udało się wyjść z tej batalii zwycięsko.

Dodajmy, że jest to 6 wygrana podopiecznych trenera Macieja Mroczkowskiego w tym sezonie, którzy po rozegraniu 12 spotkań plasują się na VI miejscu w ligowej tabeli. Drugi zespół SMS ZPRP z 9 punktami na koncie zajmuje natomiast X miejsce. Liderem I ligi w grupie A jest Sokół Porcelana Łubiana Kościerzyna, który z kompletem 36 punktów jest w tym sezonie niepokonany. Tuż za nimi, ze stratą 4 punktów, znajduje się natomiast Usar Kwidzyn.

SMS ZPRP II Kwidzyn - SMS ZPRP I Kwidzyn 28:31 (11:17)

SMS II: Siwik, Urbanowicz 1, Węgiel - Wocial, Bielecki, Myszka, Raczkowski 3, Szymczak 1, Curzytek 8, Żabko 1, Pruszkowski 2, Koss 2, Gregorski 2, Zalewski 2, Lewczyk 5, Moskal 1.
SMS I: Zwierz, Chruściel 1 - Ebertowski 1, Słupski 5, Kwiatkowski 1, Stefaniak 2, Korczak 2, Szendzielorz 1, Świątkiewicz 4, Biskup 3, Konwicki 2, Filipowicz 6, Matela 3.

Wyniki 12 kolejki I ligi, gr. A:

SMS ZPRP II Kwidzyn - SMS ZPRP I Kwidzyn 28:31 (11:17), PGE KRP Gryfino - SMS ZPRP II Płock 33:24 (17:11), Mazur Sierpc - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 20:21 (11:13), Sparta Oborniki - Usar Kwidzyn 23:25 (13:13), KPR Elbląg - Szczypiorniak Olsztyn 32:28 (14:17), Kospel-Gwardia Koszalin - Tytani Wejherowo 34:25 (16:12).