Kwidzyn. Drużyny I liga piłki ręcznej rozpoczęły rundę rewanżową. Zwycięstwa Usara Kwidzyn oraz SMS ZPRP I

W pierwszej rundzie kwidzynianie pokonali Spartę Oborniki 30:24
W pierwszej rundzie kwidzynianie pokonali Spartę Oborniki 30:24 Fot. Mirosław Wiśniewski
Mimo fatalnego początku meczu szczypiorniści I-ligowego Usara Kwidzyn wrócili z Obornik z kompletem punktów. Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej zakończył się zwycięstwem kwidzynian 25:23. W derbowym pojedynku kwidzyńskich SMS-ów górą byli natomiast podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego.

Początek meczu w Obornikach to wyraźna przewaga gospodarzy, którzy po 9 minutach gry prowadzili aż 6:1. Jedyną bramkę dla kwidzynian zdobył wówczas Kamil Nawrocki. Chwilę później trafił także Bartosz Preuss, ale gracze Sparty odpowiedzieli kolejnymi dwiema bramkami powiększając swoją przewagę do 6 trafień - 8:2.

Usar Kwidzyn wygrywa w Obornikach. Udane wznowienie I-ligowej rywalizacji piłkarzy ręcznych

Mimo tak fatalnego otwarcia kwidzynianie zdołali jednak uporządkować swoją grę i rozpoczęli konsekwentne odrabianie strat. Przez 7 kolejnych minut gracze Usara zdobyli 8 bramek przy zaledwie jednym trafieniu gospodarzy. W efekcie po 20 minutach kwidzynianie nie tylko odrobili straty, ale wyszli również na jednobramkowe prowadzenie. Gospodarze szybko wyrównali jednak po golu Jana Czaprańskiego, a wyrównany pojedynek utrzymał się już do końca pierwszej odsłony tego meczu - 13:13.

Po przerwie nadal oglądaliśmy zacięte i wyrównane spotkanie. W 43 minucie trafienia Jana Okpisza i Filipa Kwiatkowskiego, przy niewykorzystanym rzucie karnym przez Łukasza Cieślaka, pozwoliły gospodarzom na wypracowanie dwubramkowej przewagi - 19:17. Kwidzynianie od razu odpowiedzieli jednak rywalom zdobyciem trzech kolejnych bramek. Skutecznymi rzutami popisali się wówczas Bartosz Janiszewski, Adrian Nogowski oraz Jacek Szwed i to Usar wyszedł tym razem na jednobramkową przewagę w tym spotkaniu. Gospodarze oczywiście szybko wyrównali, jednak kwidzynianie nadal nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. W 56 minucie po golach Artura Ekstowicza i Adriana Nogowskiego (karny) goście odskoczyli rywalom na 2 bramki - 21:23. Jak się później okazało różnica ta utrzymał się już do końca spotkania, zapewniając Usarowi cenny komplet punktów.

[g]8463149[/g[

Sparta Oborniki - Usar Kwidzyn 23:25 (13:13)

Sparta: Sołtysiak, Miler - Kiedrowski, Krzyścin, Muszyński, Okpisz 7, Mysiak 2, Ratajski, Kwiatkowski 2, Czaprański 2, Narożny 7, Konieczny 3, Woźniak, Adamski, Łesyk, Kuta.
Usar: Kiepulski, Wysocki - Szwed 6, Werra, Gryń, Janiszewski 2, Boryń 1, Nawrocki 4, Piekarski, Cieślak 3, Raczkowski, Preuss 5, Ekstowicz 1, Nogowski 3.

Wyniki 12 kolejki I ligi, gr. A:

SMS ZPRP II Kwidzyn - SMS ZPRP I Kwidzyn 28:31 (11:17), PGE KRP Gryfino - SMS ZPRP II Płock 33:24 (17:11), Mazur Sierpc - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 20:21 (11:13), Sparta Oborniki - Usar Kwidzyn 23:25 (13:13), KPR Elbląg - Szczypiorniak Olsztyn 32:28 (14:17), Kospel-Gwardia Koszalin - Tytani Wejherowo 34:25 (16:12).