Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyn: Adam Serowaniec w "Rewizorze" w reżyserii Jerzego Stuhra

Redakcja
Adam Serowaniec (po prawej) w sztuce "Przypadki pana Jouardin"
Adam Serowaniec (po prawej) w sztuce "Przypadki pana Jouardin" fot. materiał prasowy/mmlodz.pl/Bartosz Warzecha
Były krótkie epizody w filmach i serialach, teraz przyszła pora na Teatr Telewizji. Pochodzący z Kwidzyna 25-letni Adam Serowaniec zagra jedną z głównych ról w spektaklu "Rewizor" wyreżyserowanym przez Jerzego Stuhra, który w sztuce również wystąpi. "Rewizor", 24 listopada o godz. 20.25, zobaczyć będzie można na antenie TVP 1.

Na jednej scenie Serowaniec pojawi się u boku takich gwiazd polskiego aktorstwa jak Agata Kulesza czy Zbigniew Zamachowski. W obsadzie miał być również Krzysztof Globisz, ale ze względu na stan zdrowia zastąpił go Marek Kalita.

"Rewizor" to komedia autorstwa rosyjskiego pisarza i dramaturga Mikołaja Gogola.

- To utwór śmieszny i straszny. Jego wielkość polega też na zachowaniu balansu między grozą a śmiechem z głupoty - powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Polskiego" Jerzy Stuhr.

ZOBACZ TEŻ: Adam Serowaniec: "Łatwo jest pojawić się i zniknąć"

Adam Serowaniec w sztuce wcielił się w kluczową dla całej historii postać Chlestakowa, uwodziciela i hulaki, którego mieszkańcy prowincjonalnego miasteczka biorą za wysokiej rangi urzędnika.

- Władza - strach, strach - władza. I jeszcze przekupstwo - to główne wątki naszego przedstawienia. Ale jest w nim też pewna nowość. To również będzie spektakl o cynizmie młodych, którzy bez skrupułów potrafią nas wykorzystać, bo dla nich nie ma autorytetów. Dlatego w naszej realizacji Chlestakowa gra debiutujący, młodziutki Adam Serowaniec. Taki młody jest Chlestakow u Gogola - tłumaczy Stuhr, który w przedstawieniu odegrał rolę Horodniczego, który rządzi miasteczkiem.

Wraz z innymi włodarzami ma wiele do ukrycia, dlatego próbują zrobić jak najlepsze wrażenie na ważnym gościu. Ten skwapliwie wykorzystuje sytuację: bierze łapówki, nadstawia ucha na donosy i pochlebstwa małomiasteczkowych notabli, umizguje się do żony i córki Horodniczego, który udzielił mu gościny. Gdy sytuacja go przerasta - ucieka. Prawdę ujawnia jego prywatny list, przejęty przez miejscowych dygnitarzy.

Jak Adam Serowaniec widzi postać Chlestakowa?

Polub nas na Facebooku!

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto