MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Konferencja "Świat Kresów" po raz kolejny odbędzie się w Prabutach. Wykład wygłosi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
W Prabuckim Centrum Kultury i Sportu odbędzie się konferencja "Świat Kresów", podczas której wystąpi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
W Prabuckim Centrum Kultury i Sportu odbędzie się konferencja "Świat Kresów", podczas której wystąpi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Karolina Staniszewska
Przed nami kolejna konferencja z cyklu "Świat Kresów", która odbędzie się w Prabutach. Podczas konferencji tradycyjnie swój wykład wygłosi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Na wydarzenie zapraszają burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Marek Szulc oraz prezes Prabuckiego Stowarzyszenia Kresowiaków Andrzej Mosiejczyk.

Konferencja "Świat Kresów" w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu

Przed nami kolejna konferencja "Świat Kresów", którą organizuje Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 1 czerwca, złożeniem kwiatów pod pomnikiem Pomordowanych na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej, który znajduje się na cmentarzu komunalnym (godz. 17:30). Następnie o godz. 18:00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Prabutach zostanie odprawiona msza święta koncelebrowana w intencji ofiar ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA w czasie II wojny światowej.

Natomiast w piątek, 2 czerwca, o godz. 11:00 w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu (ul. Łąkowa 22) odbędzie się konferencja "Świat Kresów". Spotkanie rozpocznie burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Marek Szulc oraz prezes Prabuckiego Stowarzyszenia Kresowiaków Andrzej Mosiejczyk. Następnie wystąpi młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Rodowie. Jako kolejny wystąpi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Program konferencji "Świat Kresów"

Czwartek, 1 czerwca

  • godz. 17:30 - złożenie kwiatów pod pomnikiem Pomordowanych na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej (cmentarz komunalny w Prabutach)

  • godz. 18:00 - msza święta koncelebrowana w intencji ofiar ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA w czasie II wojny światowej (kościół pw. św. Andrzeja Apostoła)

Piątek, 2 czerwca, godz. 11:00, Prabuckie Centrum Kultury i Sportu

  • Powitanie uczestników konferencji przez Marka Szulca burmistrza Miasta i Gminy Prabuty

  • Otwarcie konferencji. Głos zabierze prezes Prabuckiego Stowarzyszenia Kresowiaków Andrzej Mosiejczyk

  • "Ku pamięci" - występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Rodowie

  • Wykład ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego "Obywatele polscy innych narodowości zamordowani przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich (Żydzi, Czesi, Ormianie, Ukraińcy)"

  • Podczas konferencji będzie możliwość zakupienia publikacji autorstwa ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto