18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Juniorki młodsze MTS Kwidzyn wicemistrzyniami Polski w piłce ręcznej!

Juniorki młodsze MTS Kwidzyn wywalczyły wicemistrzostwo Polski. W finale podopieczne Edyty Majdzińskiej uległy Słupi Słupsk 27:33 (12:14). To już czwarty medal mistrzostw Polski wywalczony przez MTS w tym sezonie. Wcześniej o złote krążki postarali się juniorzy i juniorki oraz młodzicy.

Turniej finałowy mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej rozegrano w Radomiu. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn w kraju, które w pierwszej fazie turnieju rywalizowały w dwóch grupach. MTS na tym etapie pokonał kolejno gospodynie AZS WSNSiT Radom, Varsovię Warszawa i Kusego Kraków. W półfinale, mimo słabszej pierwszej połowy, kwidzynianki dość wyraźnie ograły Handball 28 Wrocław i dopiero w finale nie sprostały faworytkom ze Słupska, z którymi wcześniej dwukrotnie przegrały w lidze wojewódzkiej.