Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrzostwa Polski juniorek. Dziewczęta z MTS Kwidzyn też w złocie [ZDJĘCIA]

Aleksander Łubiński/UM Kwidzyn
To na pewno wyjątkowy dzień w historii kwidzyńskiej piłki ręcznej. W Obornikach z mistrzostwa Polski cieszyli się juniorzy MTS, a pół godziny po nich, w Kielcach, mistrzostwo Polski juniorek zaczęły fetować ich klubowe koleżanki. W meczu o złoto nasze dziewczęta pokonały Koronę Handball Kielce 21:16 (11:7).

Kwidzynianki przed trzema dniami przegrały z Koroną mecz grupowy mistrzostw Polski juniorek, ale rewanż w pełni im się udał. Świetny był zwłaszcza początek meczu finałowego, bo po kwadransie MTS prowadził 7:3, potem 9:5 i bezpieczną zaliczkę dowiózł do końca pierwszej połowy.

O sukcesie juniorów MTS przeczytacie TUTAJ
Na początku drugiej połowy podopiecznym Edyty Majdzińskiej szło jednak jak po grudzie. Przez 18 minut kwidzynianki zdobył tylko 3 gole, ale na szczęście na tyle dobrze broniły, że rywalki nie zdołały odrobić wszystkich strat. Na 12 min. przed końcem MTS wygrywał 14:13, a potem wreszcie złapał właściwy rytm w ataku i w końcówce zaczął powiększać przewagę. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 21:16.