Derby Kwidzyna w I lidze piłkarzy ręcznych. Usar pokonał SMS ZPRP i z kompletem zwycięstw został liderem rozgrywek

Derbowa wygrana nad SMS ZPRP jest trzecim zwycięstwem piłkarzy Usara w tym sezonie Fot. Grzegorz Drosiński
Usar Kwidzyn górą w derbach Kwidzyna. W pierwszoligowym starciu podopieczni trenera Dominika Borynia pokonali SMS ZPRP I Kwidzyn 38:33 i wskoczyli na fotel lidera rozgrywek.

Początek meczu należał do Usara Kwidzyn, który był gościem tego spotkania. Po 3 minutach gry podopieczni trenera Dominika Borynia prowadzili wówczas 3:1. SMS ZPRP odpowiedział jednak dość szybko i stanowczo zdobywając 4 bramki z rzędu. Po 7 minutach gry podopieczni trenera Mateusza Hanisa nie tylko zatem odrobili straty, ale również wyszli na skromne prowadzenie w tym spotkaniu – 5:3.

Usar jednak nie odpuszczał, a zdobywając 4 bramki przy jednym trafieniu rywali, goście ponownie wyszli na skromną przewagę w tym meczu. Chwilę później SMS odpowiedział jednak tym samym i po 4 trafieniach, przy jednej bramce Usara. W efekcie po kwadransie gry kwidzyńscy licealiści prowadzili 10:8.
Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Dominik Sonnenfeld, który rzucił 4 kolejne bramki dla Usara przy jednym trafieniu rywali (Jakub Tokarz). Gościom pomógł również niewykorzystany rzut karny przez Jakuba Curzytka. Po 21 minutach gry Usar prowadził zatem z SMS ZPRP 12:11. Mimo starań obu ekip jednobramkową przewagą gości zakończyłą się równiez piewsza połowa tego spotkania.
Po przerwie gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania po trafieniu Kajetana Iwanowskiego. Gra się natomiast wyrównała i do 48 minuty wynik oscylował wokół remisu. Przy wyniku 29:29 szalę na swoją stronę przechylili gracze Usara, którzy zdobyli pięć kolejnych bramek. Po 54 minutach gry Usar prowadził zatem z SMS ZPRP 34:29. Sześciominutową niemoc SMS-u w ataku przerwał dopiero Jakub Curzytek, który pokonał bramkarza Usara. Do końca meczu pozostało jednak tylko 5 minut i szanse na odrobienie strat stały się tylko iluzoryczne. Kolejne trafienia Huberta Raczkowskiego i Bartosza Janiszewskiego przypieczętowały natomiast zwycięstwo Usara.

SMS ZPRP I Kwidzyn - Usar Kwidzyn 33:38 (17:18)

SMS: Siwik, Urbanowicz, Włodarczyk – Dziedzic 3, Tokarz 7, Bielecki, Iwanowski 5, Szymczak 2, Curzytek 7, Łesyk, Pruszkowski, Koss 1, Łapiński, Gregorski 2, Lewczyk 4, Malczak 2.
Usar: Kiepulski, Wysocki - Szwed 3, Werra 2, Łoziński, Ludwiczak 1, Janiszewski 9, Sonnenfeld 10, Trzaskowski, Orzłowski 4, Rozwadowski 3, Cieślak 1, Raczkowski 4, Ciss 1.

Wyniki pozostałych spotkań 3 kolejki I ligi:

PGE KPR Gryfino - MKS Grudziądz 39:34 (19:13), Szczypiorniak Olsztyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 30:34 (18:20), Tytani Wejherowo - Szynaka Meble Jeziorak Iława 30:27 (14:9), Sparta Oborniki - pauzuje, Kosper Gwardia Koszalin - pauzuje.