Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Asystent osoby niepełnosprawnej". W powiecie kwidzyńskim z pomocy asystenta korzysta 30 osób. Samorząd na ten cel otrzymał ok. 391 tys. zł

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
W powiecie kwidzyńskim 30 osób korzysta z pomocy osobistego asystenta.
W powiecie kwidzyńskim 30 osób korzysta z pomocy osobistego asystenta. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
W powiecie kwidzyńskim trwa realizacja programu "Asystent osoby niepełnosprawnej". Z jego pomocy korzysta 30 osób, a samorząd już złożył wniosek o dofinansowanie na kontynuację programu w przyszłym roku. Warto dodać, że w tym roku na cel otrzymano ponad 391 złotych.

"Asystent osoby niepełnosprawnej"

W powiecie kwidzyńskim trwa realizacja programu "Asystent osoby niepełnosprawnej" i potrwa on do końca grudnia. Przypomnijmy, że w tym roku samorząd otrzymał na ten cel ponad 391 tys. złotych, a wniosek o dofinansowanie na realizację programu w przyszłym roku już został złożony.

- W związku z ogłoszonym naborem wniosków, w ramach edycji programu w 2024 roku, samorząd powiatu złożył już wniosek na środki finansowe, które pozwolą w przyszłym roku zapewnić opiekę asystenta osobom niepełnosprawnym - poinformowało Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.

Warto dodać, że pieniądze na realizację programu pochodzą ze środków Funduszu Solidarnościowego, który ma na celu między innymi wsparcie społeczne, zawodowe, zdrowotne oraz finansowe osób niepełnosprawnych. Program przygotowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a jego realizatorem w powiecie kwidzyńskim jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Na czym polega pomoc asystenta?

Asystent osobisty pomaga przy wykonywaniu codziennych czynności i funkcjonowaniu w życiu społecznym, takimi jak wyjście do kina, parku, urzędu czy dotarcie na rehabilitację. Usługa asystenta osobistego jest realizowana przez siedem dni w tygodniu.

W naszym powiecie z pomocy asystenta korzysta 30 osób, a wśród nich jest 15 osób legitymującym się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, w tym niepełnosprawnością sprzężoną, 7 osób legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, bez niepełnosprawności sprzężonej, 6 osób legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w tym niepełnosprawnością sprzężoną oraz 2 osoby legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, bez niepełnosprawności sprzężonej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto