Złoto i dwa brązowe medale Judo Zielińscy Kwidzyn na mistrzostwach regionu północnego juniorów młodszych w Gdańsku

Patryk Polech rozpoczął od porażki, aby wygrać trzy kolejne walki w kat. 81 kg i wywalczyć brązowy medal Fot. Judo Zielińscy Kwidzyn
Klaudia Kaczor wywalczyła złoty medal na mistrzostwach regionu północnego juniorów młodszych w judo. Zawodniczka Judo Zielińscy Kwidzyn okazała się najlepsza w kategorii wagowej 48 kg. Brązowe krążki w swoich kategoriach wywalczyli również Patryk Polech (81 kg) i Hubert Olszowiec (+90 kg).

Mistrzostwa Regionu Północnego Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w judo zorganizowano w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu. W rywalizacji juniorów młodszych nie zabrakło oczywiście reprezentantów Judo Zielińscy Kwidzyn.

Klaudia Kaczor wystartowała w kategorii wagowej 48 kg i pewnie wygrała swoje dwie walki (jedną przez rzut uchi mata, a drugą przez duszenie). W efekcie uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie zajęła I miejsce, zdobywając złoto. Co więcej na podium znaleźli się także pozostali zawodnicy kwidzyńskiego klubu. Patryk Polech (uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie) był trzeci w kategorii 81 kg, zdobywając tym samym brązowy medal.

- Patryk rozpoczął rywalizację od porażki z późniejszym zwycięzcą tej kategorii. Niestety w swej walce natknął się na kontrę rywala i musiał pogodzić się z przegraną. Kolejne 3 walki jednak wygrał i zajął ostatecznie III miejsce. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z jego występu. Patryk długo nie brał udziału w zawodach, więc chciałem sprawdzić jak się odbudował po przerwie. Nie zawiódł jednak pokładanych w nim nadziei i wywalczył medal – mówi Tomasz Wiśniewski, trener Judo Zielińscy Kwidzyn.

Brązowy medal i III miejsce w kategorii +90 kg zdobył również Hubert Olszowiec. Uczeń II LO w Kwidzynie miał jednak zapewniony medal już przed początkiem rywalizacji, bowiem w tej kategorii wystartowało zaledwie trzech judoków.

- Przed zawodami podpowiadałem Hubertowi, aby swych sił próbował przede wszystkim w stójce, gdzie moim zdaniem miał większe szanse. Niestety za każdym razem schodził do parteru i walki kończyły się porażką – wyjaśnia T. Wiśniewski.

Trener Judo Zielińscy Kwidzyn był jednak zadowolony z występów swoich podopiecznych. Warto również dodać, że w maju całą trójkę czekają jeszcze eliminacje do mistrzostw Polski.

- O awans Klaudii jestem spokojny, Patryk ma duże szanse, a Hubert jeszcze powalczy o udział w tym turnieju – podkreśla trener kwidzyńskich judoków.

Tomasz Wiśniewski zachęca również wszystkich chętnych do spróbowanie swych sił w tej dyscyplinie sportu. Zapisy przyjmowane są podczas zajęć odbywających się w poniedziałki, środy i piątki (godz. 19.00), w hali przy ul. Wiejskiej.