Zawodnicy Judo Zielińscy Kwidzyn z kolejnymi medalami. Srebro Klaudii Kaczor, a brąz dla Karola Fedirko i Jana Pipczyńskiego

Klaudia Kaczor na zawodach w Poznaniu zdobyła srebrny medal w kat. 48 kg
Klaudia Kaczor na zawodach w Poznaniu zdobyła srebrny medal w kat. 48 kg Fot. materiały nadesłane
Klaudia Kaczor, zawodniczka Judo Zielińscy Kwidzyn, zajęła II miejsce Memoriale judo im. Jigoro Kano w Poznaniu. Kolejny sukces kwidzynianie odnieśli na XXX jubileuszowych mistrzostwach Pomorza w judo dzieci im. Wiesława Sawickiego i kmdr Stanisława Filipiaka odbywających się w Gdyni. Karol Fedirko i Jan Pipczyński uplasowali się w nich na trzeciej pozycji.

Poznański Memoriał im. Jigoro Kano w judo to jeden z większych turniejów w tej dyscyplinie sportu organizowany ku pamięci twórcy tej japońskiej sztuki walki. Uczestniczą w nim dzieci i młodzież od 7 do 17 lat. Kwidzynianka Klaudia Kaczor wystartowała natomiast w mocno obsadzonym turnieju rocznika 2005-2006.

- Klaudia wygrała trzy pierwsze walki i dotarła do finału. Niestety w starciu o złoto trafiła na zawodniczkę Czarnych Bytom, najmocniejszego klubu judo w Polsce. Po wyrównanej walce Klaudia musiała uznać wyższość rywalki, choć gdyby doszło do dogrywki to może wynik były zupełnie inny. I tak jestem jednak zadowolony z występu Klaudii, która zajęła II miejsce po dłuższej przerwie w rywalizacji – mówi Tomasz Wiśniewski, trener zawodniczki.

Czwórka zawodników Judo Zielińscy Kwidzyn wzięła natomiast udział w XXX jubileuszowych mistrzostwach Pomorza w judo dzieci im. Wiesława Sawickiego i kmdr Stanisława Filipiaka organizowanych w Gdyni. Najlepszy wynik uzyskali Karol Fedirko i Jan Pipczyński, którzy zajęli III miejsce w turnieju. Na V miejscu sklasyfikowany został Nikodem Mański, a na VII miejscu Filip Fedirko.

Reprezentanci Judo Zielińscy Kwidzyn wywieźli z olsztyńskiego memoriału 4 medale

Judo Zielińscy Kwidzyn na podium otwartych mistrzostw Olszty...

- Na pewno mogło być lepiej, ale po długiej przerwie w startach zawodnicy byli troszkę zablokowani, nie walczyli tak jakbym tego chciał. Najbardziej zadowolony byłem natomiast z występów Janka Pipczyńskiego, który stanął na najniższym stopniu podium – dodaje T. Wiśniewski.