Zawodnicy MTS w rolach głównych na Zimowych Mistrzostwach Pomorza

Trener Artur Szachmytowski w towarzystwie podopiecznych, którzy zdobywali medale w kategorii open (brakuje tylko Martiny Kędziory) Archiwum MTS Kwidzyn
W miniony weekend rozegrano Zimowe Mistrzostwa Pomorza w pływaniu. W Gdańsku stawili się najlepsi pływacy z województwa, wśród których nie zabrakło rekordzistów oraz medalistów Mistrzostw Polski. W tym gronie znakomicie wypadli zawodnicy MTS Kwidzyn, którzy zdobyli aż 18 medali i w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce.

- Zawody rozgrywane były w kategorii open, co dla młodszych zawodników jest sporym utrudnieniem, gdyż rywalizować muszą z dużo starszymi zawodnikami. Walka o podium w tej sytuacji nie jest łatwa, ale pomimo tego start naszych zawodników można uznać za bardzo udany - relacjonuje trener Artur Szachmytowski.

W kategorii open, gdzie wszystkie roczniki liczone są razem, nasi zawodnicy zdobyli 18 medali (7 złotych-3 srebrne-8 brązowych), a w klasyfikacji z podziałem na kategorie wiekowe aż 55 medali (28 złotych-8 srebrnych-19 brązowych).
Nasi zawodnicy z dobrej strony pokazali się zarówno w startach indywidualnych, jak również jako drużyna. Ponadto Pamela Rybicka została najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii 17-18 lat, Nikola Olszewska była najlepsza wśród 14-latek, a Weronika Muzolf i Daria Karaszkiewicz zajęły w klasyfikacjach generalnych drugie miejsca (odpowiednio wśród 14 i 13- latek).

W najbardziej prestiżowej kategorii open medale dla MTS wywalczyli: Pamela Rybicka (3 złote, srebrny i brązowy), Nikola Olszewska (2-1-2), Weronika Muzolf (4-1-1), Daria Karaszkiewicz (1-0-2) oraz Martina Kędziora i Wojtek Janicki (po brązowym medalu). Do tego sztafeta w składzie Rybicka, Muzolf, Karaszkiewicz i Olszewska zdobyła złoty medal w konkurencji 4x100 zmiennym.

O tym kto jeszcze zdobywał medale w Gdańsku przeczytasz w piątkowym (14 grudnia) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"