Zagłębie Lubin-MMTS Kwidzyn 37:30 (18:15). Tego się chyba mało kto spodziewał...[AKTUALIZACJA]

W tym sezonie MMTS nie radzi sobie z drużynami z Dolnego Śląska. Wcześniej przegrał z Chrobrym w Kwidzynie, a teraz z Zagłębiem w Lubinie Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
Po kilku dobrych meczach z rzędu wydawało się, że MMTS nie powinien mieć żadnych problemów z pokonaniem Zagłębia Lubin. Rzeczywistość okazała się jednak bolesna, bo kwidzynianie polegli 30:37 (15:18). Zwłaszcza w drugiej połowie nie przypominali drużyny, która 11 dni temu omal nie pokonała Vive Targów Kielce.

Zagłębie Lubin-MMTS Kwidzyn. W pierwszych 10 minutach żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi, ale potem dość nieoczekiwanie, to gospodarze zaczęli na boisku dyktować warunki. Między 12 a 16 minutą lubinianie zdobyli trzy gole z rzędu i prowadzili 10:7. W kolejnych minutach MMTS kilka razy niwelował straty do jednego gola, ale tuż przed przerwą znów dał rywalom odskoczyć na trzy trafienia. Wszystko, co najgorsze miało jednak dopiero nastąpić.

Dwa tygodnie temu w Piotrkowie MMTS rozegrał jedną z najlepszych "połówek", a w sobotni wieczór pewnie jedną z najgorszych. Wystarczył kwadrans, by Zagłębie powiększył przewagę z 3 do 10 goli. W 35 minucie gospodarze prowadzili 29:19 i właściwie było po meczu. Potem lubinianie kontrolowali wydarzenia na boisku i dopiero w samej końcówce pozwolili MMTS odrobić nieco strat.

Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 37:30 (18:15)
Zagłębie: Dudek, Kubiszewski, Małecki – Stankiewicz 8, Bartczak 5, Przysiek 5,Gumiński 4, Rosiek 4, Michałów 3, Kulenović 2, Paluch 2, Starzyński 2, Szymyślik 2, Kużdeba, Wolski. Kary: 8 min.
MMTS: Szczecina, Kiepulski – Daszek 9, Sadowski 8, Nogowski 3, Genda 2, Klinger 2, Peret 2, Jędrzejewski 1, Łangowski 1, Rosiak 1, Szczepański 1, Seroka. Kary: 4 min.
Sędziowali: Igor Dębski, Artrur Rodacki (obaj Kielce),

Inne sobotnie mecze 10. kolejki
Gaz-System Pogoń Szczecin - PGE Stal Mielec 33:29 (17:9), Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Gwardia Opole 29:27 (17:13)
Mecz rozegrany awansem: Vive Targi Kielce - SPR Chrobry Głogów 41:32 (23:13)