V liga piłki nożnej. Drugie zwycięstwo Spójni, niedosyt w Prabutach [ZDJĘCIA]

RedakcjaZaktualizowano
Piłkarze Spójni Sadlinki wygrali drugi mecz w tym sezonie, a do tego po raz pierwszy zagrali na „zero” z tyłu. Natomiast w Prabutach mogą mówić o sporym niedosycie, bo Pogoń trzy razy obejmowała prowadzenie, a jednak mecz zakończył się remisem.

W trzech pierwszych meczach Spójnia straciła aż 14 goli, ale już przed tygodniem widać było poprawę, bo w Chojnicach sadlińczycy nie tylko wywalczyli punkt, ale i grając przez pół meczu w dziesiątkę stracili tylko jednego gola. Teraz było jeszcze lepiej, bo bramkarz Tomasz Żuk wreszcie zachował czyste konto, a gola na wagę trzech punktów zdobył Artur Sałek.

Pewien niedosyt mogą natomiast czuć futboliści Pogoni Prabuty, którzy w meczu z Żuławami trzykrotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie zremisowali 3:3. W pierwszej połowie gola dla gospodarzy zdobył Dawid Torłop, a po przerwie dwa kolejne dołożył Szymon Hanas. Dodajmy, że nowodworzanom do stanu 3:3 udało się doprowadzić w 4 minucie doliczonego czasu gry!

W następnej serii Spójnia podejmuje Czarnych Przemysław, a Pogoń jedzie do Karsina. Do tekstu dołączyliśmy kilka zdjęć autorstwa Andrzeja Milewskiego, więcej fotografii znajdziecie na klubowym Facebooku Spójni.

Pogoń Prabuty – Żuławy Nowy Dwór Gd. 3:3 (1:1)
Bramki: Dawid Torłop (38), Szymon Hanas (54 i 76) - Patryk Kiełczyński (44), Krzysztof Klein (74 i 90+4)
Pogoń: Sprzążka (87 Rutecki) – Grzywacz (77 Komar), Szpociński, Łazarczyk, Śmietański (85 Marciniak), Torłop, Gołębiewski (46 Mączewski), Hanas, Barwiński, Woźniak, Urbanowicz.

Spójnia Sadlinki – Sławek Borzechowo 1:0 (1:0)
Bramka: Artur Sałek (41)
Spójnia: Żuk – Warpas, Wierciński, Michalczyk, Koralewski, Jankowski (72 Ziarek), Krawczyk, Kronkowski (61 Młyńczak), Sałek (84 Kwaśnicki), Wojciechowski (46 Gajewski), Kondek.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze