USAR Kwidzyn - MKS Bodega Grudziądz. Porażka kwidzyńskich szczypiornistów. USAR przegrywa starcie z drużyną z Grudziądza

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Kwidzyńscy szczypiorniści w starciu z drużyną z Grudziądza.
Kwidzyńscy szczypiorniści w starciu z drużyną z Grudziądza. Grzegorz Drosiński
USAR Kwidzyn - MKS Bodega Grudziądz. Przestój w pierwszej połowie meczu podyktował dalszy jego przebieg oraz doprowadził do drugiej porażki USARu Kwidzyn w I lidze grupie A w piłce ręcznej mężczyzn.

Porażka USARu

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy w ciągu pierwszych 4 minut trafili dwukrotnie za sprawą Pawła Kruszewskiego. Gospodarze pierwszą bramkę rzucili dopiero w 6 minucie, dzięki trafieniu Bartosza Janiszewskiego. Długo do meczu wchodził czołowy strzelec kwidzynian - Dominik Sonnenfeld, który po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali w 11 minucie, trafiając wówczas na 5-5. Kolejny raz remis mieliśmy w 12 minucie przy stanie 6-6, a później już do końca prowadzili grudziądzanie. Znakomicie wykorzystali słabą grę USARu w drugich 15 minutach pierwszej połowy, kiedy to przy przestoju w ataku kwidzynian (2 bramki w tym czasie) rzucili 7 bramek i wyszli na 7 bramkowe prowadzenie.

MKS rozpoczął doskonale również drugą połowę kiedy to wygrał jej pierwsze 6 minut stosunkiem 1-4, doprowadzając do najwyższej w trakcie meczu przewagi 10 bramek. Wówczas do gry wrócili gospodarze. Krok po kroku, grając bramka za bramkę, rzucając od czasu do czasu 2-3 bramki z rzędu, a przede wszystkim - przeszkadzając w osiągnięciu w jakiejkolwiek serii trafień gościom, doprowadzili do stanu 21-25 na 4 minuty przed meczem. W piłce ręcznej taka przewaga nie jest duża, wystarczy jedna kara by szybko taką przewagę stracić, lecz udało się grudziądzanom zachować czujność i doprowadzić do utrzymania nieco zmniejszonej już przewagi do końca. Ostatecznie po bramce Oskara Orzłowskiego USAR Kwidzyn przegrał 25-28.

USAR Kwidzyn 25-28 (8-15) MKS Bodega Grudziądz

USAR Kwidzyn: Oliwier Chruściel, Piotr Czepułkowski - Dominik Sonnenfeld 7, Hubert Raczkowski 5, Szymon Ludwiczak 4, Bartosz Janiszewski 4, Oskar Orzłowski 2, Beniamin Werra 1, Oskar Lewandowski 1, Wojciech Pękala 1, Rafał Czyrson, Jacek Szwed, Łukasz Łoziński, Karol Gryń, Jakub Ciss, Andrzej Piech

MKS Bodega Grudziądz: Łukasz Dobrzański, Mateusz Knopik - Damian Nowak 8, Paweł Kruszewski 8, Michał Chyla 4, Paweł Dzierżawski 4, Michał Derdzikowski 2, Nikodem Rozwadowski 1, Maksymilian Chyla 1, Dominik Boryń, Marcin Miedziński, Karol Ejzygmann, Adrian Skóra, Bartosz Prietz, Sebastian Rumniak