Taneczne wicemistrzostwo Polski dla Mariusza i Moniki Budysiów. Para KKT Progress ze srebrem w 10 tańcach i tańcach latynoamerykańskich

OPRAC.:
Tancerze KKT Progress rywalizowali w Mistrzostwach Polski FTS w 10 tańcach, a także Mistrzostwach Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich Fot. KKT Progress Kwidzyn
Mariusz i Monika Budysiowie zostali podwójnymi wicemistrzami Polski. Para taneczna Kwidzyńskiego Klubu Tańca „Progress” zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski FTS w 10 Tańcach, po czym zdobyła także srebro w Mistrzostwach Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich.

Pomimo dużych przeciwności losu w przygotowaniach do Mistrzostw Polski oraz perturbacjach związanych z rokiem pandemicznym kwidzyńscy tancerze zajęli czołowe lokaty w tegorocznej rywalizacji. W Mistrzostwach Polski FTS w 10 Tańcach, które odbyły się w Sierpcu, kwidzyńska para: Mariusz i Monika Budysiowie, zostali wicemistrzami Polski w kategorii Senior II. Tym samym para KKT „Progress” obroniła srebrny medal wywalczony rok wcześniej. Warto także podkreślić, że podczas zawodów w Sierpcu kwidzyńska para zabrała jednocześnie kilka najwyższych not, w poszczególnych tańcach, zwycięskiej parze z Warszawy.

Dodajmy, że w kategorii Senior III o medal w 10 Tańcach otarli się Stanisław i Wisława Mareccy, którzy sklasyfikowani zostali ostatecznie na IV miejscu. W tym samym finale VII miejsce zajęli natomiast Mirosław i Ewa Pestka.
W Mistrzostwach Polski FTS po raz pierwszy wystartowała także para Wiktor Grunt – Kinga Wałdoch, która od razu znalazła się w ścisłym finale w kategorii młodzieżowej. Ostatecznie zajęli V miejsce, pokonując ponad 40 par z całego kraju.

Kolejny udany start tancerzy Kwidzyńskiego Klubu Tańca „Progress” miał miejsce w Krakowie, gdzie rozgrywano Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. Tutaj również kwidzynianie powtórzyli swój sukces zajmując miejsca w ścisłym finale zawodów.
Mariusz i Monika Budysiowie ponownie wytańczyli II miejsce w klasie Senior II, zdobywając tytuł wicemistrzów Polski. Wiktor Grunt i Kinga Wałdoch uplasowali się natomiast na VI miejscu w finale kategorii młodzieżowej, zostawiając za sobą 50 par. Stanisław i Wisława Mareccy ponownie zajęli IV miejsce, a Mirosław i Ewa Pestka sklasyfikowani zostali na VII miejscu w kategorii Senior III.