Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie mistrzem Polski w siatkówce dziewcząt!

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie wygrały Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt, czyli mistrzostwo Polski drużyn szkolnych. W Głochołazach podopieczne Zbigniewa Kobusa wszystkie mecze wygrały w stosunku 2:0.

Trzy zwycięstwa dały ekipie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie pierwsze miejsce i awans do nastepnej fazy grupowej z zaliczonym zwycięstwem nad krakowiankami. Na tym etapie podopieczne Zbigniewa Kobusa pokonały Szczecin i Bydgoszcz, co dało im przepustkę na najlepszej czwórki imprezy. W półfinale kwidzynianki znów w stosunku 2:0 pokonały Białą Podlaskę, zaś w finale po raz drugi w trakcie mistrzowskiej imprezy pokonały rówieśniczki z Krakowa.

To pierwszy złoty medal ogólnopolskich rozgrywek szkolnych w historii Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie i pierwszy tytuł mistrzowski w historii kwidzyńskiej siatkówki – wylicza szczęśliwy Zbigniew Kobus, kiedyś siatkarz, a potem I-ligowy piłkarz, który z tym zespołem dziewcząt z rocznika 2003 pracuje od trzech lat, zaś jako szkoleniowiec siatkówki ma staż 12-letni.

Dodajmy jeszcze, że najlepszą zawodniczką turnieju finałowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej została wybrana uczennica „szóstki” Martyna Leszczyńska.

To kolejny tegoroczny laur dla siatkarek z „szóstki”. Tydzień wcześniej w klubowych rozgrywkach Kider Sport jako MTS Kwidzyn zdobyły mistrzostwo woj. pomorskiego. W finale pokonały Jasieniaka Gdańsk. Ogólnopolski finał klubowej rywalizacji odbędzie się w dniach 7-10 lipca, w Częstochowie.