Szczypiornistki MTS Kwidzyn zdobywają pierwsze punkty w I lidze. Zacięty mecz w Płocku i triumf po serii rzutów karnych

Podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego wywalczyły swoje pierwsze ligowe punkty Fot. Mirosław Wiśniewski
Szczypiornistki MTS Kwidzyn zdobyły swoje pierwsze ligowe punkty w tym sezonie! W wyjazdowym spotkaniu kwidzynianki zremisowały co prawda w regulaminowym czasie z SMS ZPRP II Płock, ale w konkursie rzutów karnych były już zdecydowanie lepsze. Wygrana i zdobyte 2 punkty pozwoliły piłkarkom MTS na opuszczenie ostatniego miejsca w ligowej tabeli.

Pojedynek ostatnich zespołów w ligowej tabeli od początku był bardzo zacięty i wyrównany, a gra toczyła się niemal bramka za bramkę. W 23 minucie płocczankom udało się jednak przełamać ten schemat i po bramkach Julii Jasińskiej i Laury Zdziebłowskiej wypracowały 2 bramki przewagi - 11:9. Kwidzynianki starały się odrobić straty, jednak w 27 minucie przewaga gospodyń wzrosła do 3 trafień - 14:11. W końcówce tej części meczu było na szczęście już nieco lepiej, a trafienia Laury Domki oraz Katarzyny Trzaski pozwoliły Kwidzynowi zejście do szatni przy jednobramkowej stracie do rywalek.

Niestety po wznowieniu na parkiecie wyraźnie zdominowały podopieczne trenera Bogdana Zajączkowskiego. Znakomicie grała przede wszystkim Julia Korytkowska, a płocczanki rozpoczęły grę od zdobycia 7 bramek przy trzech trafieniach Kwidzyna. Po 40 minutach gry SMS ZPRP II prowadził więc 22:17. Kwidzynianki jednak szybko poprawiły swoją grę i odpowiedziały rywalkom w znakomitym stylu. MTS zdobył 9 bramek (trzy gole Katarzyny Trzaski) przy 3 trafieniach gospodyń i objął prowadzenie 24:26. Jak się okazało dwubramkowa przewaga Kwidzyna utrzymała się do ostatniej minuty spotkania - 26:28. Remis dla Płocka w końcowych sekundach uratowały jednak trafienia Kingi Papke i Oliwii Szczepanek. Zwycięzcę pojedynku musiały zatem rozstrzygnąć rzuty karne. W tym elemencie gry lepiej radziły sobie kwidzynianki, które wygrywając 2:4 zapisały na swoim koncie pierwsze ligowe punkty.

SMS ZPRP II Płock - MTS Kwidzyn 28:28 (15:14)

SMS ZPRP II: Hoffmann, Kuśpiet - Jasińska 6, Pawlak 2, Skomra, Korytowska 4, Zdziebłowska 5, Szczepanek 6, Chwojnicka, Stala 3, Papke 2.
MTS: Markava, Wasilewska - Drewnik 1, Jeżowska M. 1, Jeżowska Z. 3, Dębek 1, Szynkaruk 3, Szostak 1, Boryń 4, Trzaska 7, Gimińska 4, Milewska 1, Domka 1, Kubiak 1.

Wyniki 9 kolejki:

MKS PR URBIS Gniezno - KS Kościerzyna 27:26 (12:11), SPR Arka Gdynia - SMS ZPRP I Płock 25:27 (14:17), SMS ZPRP II Płock - MTS Kwidzyn 28:28 (15:14) k. 3:4, MMKS Jutrzenka Płock - INNLINE AZS Poznań 25:25 (12:10) k. 2:4. Sambor Tczew - pauzuje.