Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały ligowe starcie z Arką Gdynia. Kwidzynianki nadal bez punktów w rozgrywkach I ligi kobiet

W tym sezonie piłkarkom ręcznym MTS Kwidzyn nie udało się jeszcze wywalczyć ligowych punktów Fot. Mirosław Wiśniewski/archiwum
Szczypiornistki MTS Kwidzyn przegrały ligowe starcie z Arką Gdynia 18:26. To już siódma porażka kwidzynianek, które w tym sezonie nie zdobyły jeszcze żadnych punktów i zamykają ligowa tabelę I ligi w grupie A.

Już sam początek tego spotkania należał do zespołu gości. Gdynianki po 11 minutach gry prowadziły bowiem aż 1:7, nie pozostawiając gospodyniom złudzeń na resztę spotkania. Kwidzynianki swoją niemoc przełamały dopiero minutę później, a pięciobramkowa przewaga utrzymała się do 17 minuty i stanu 4:9. Następnie rozmiary przewagi gdynianek powiększyły trafienia Agaty Lul i Matyldy Mielewczyk. MTS odpowiedział jednak na nie trafieniami Dominiki Szynkaruk i Laury Domki. Co więcej na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy Dominika Gimińska zmniejszyła rozmiar strat do 4 bramek - 7:11. Niestety tuż przed przerwą Arka dołożyła kolejne dwa trafienia (Paulina Peplińska i Wiktoria Witkowska) i do szatni zawodniczki gości schodziły z przewagą 6 bramek.

Po wznowieniu gry kwidzynianki rozpoczęły rywalizację od trafień Laury Domki (karny) i Oliwii Szostak. Niestety rywalki szybko przerwały plany szczypiornistek MTS. Co więcej, dzięki skuteczności Nikoli Głębockiej, Karoliny Lewandowskiej oraz Matyldy Mielewczyk odskoczyły gospodyniom na 7 bramek - 10:17. Kwidzynianki, prowadzone przez skuteczną Milenę Boryń, próbowały się bronić. Niestety przewaga 6-8 bramek utrzymała się aż do 51 minuty i wyniku 16:22. Wówczas gdynianki zdobyły 4 bramki z rzędu, powiększając swoją przewagę w tym spotkaniu do 10 trafień - 16:26. W końcówce kwidzyniankom udało się jeszcze nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale pierwsze punkty w nowym roku trafiły do Gdyni.

MTS Kwidzyn - SPR Arka Gdynia 18:26 (7:13)

MTS: Markava, Wasilewska - Trzaska 1, Milewska 2, Domka 5, Jeżowska, Szynkaruk 1, Boryń 4, Gimińska 1, Tadajewska, Szostak 3, Drewnik 1, Jeżowska, Dębek, Kubiak, Nowicka.
Arka: Świderska, Nowakowska - Petroll, Witkowska 2, Lul 3, Przywara 1, Peplińska 1, Mielewczyk 8, Bielska, Malankowska, Głębocka 5, Lewandowska 3, Piskorowska 1, Bąkowska, Dulińska, Zegarlicka 2.

Wyniki 8 kolejki I ligi kobiet (gr. A):

Innline AZS Poznań – SMS ZPRP II Płock 37:29 (20:14), MTS Kwidzyn – SPR Arka Gdynia 18:26 (7:13), SMS ZPRP I Płock – MKS PR Urbis Gniezno 25:27 (16:18), KS Kościerzyna – SPR Sambor Tczew 26:29 (11:17), MMKS Jutrzenka Płock – pauza.