Kwidzynianie na mistrzostwach świata w piłce ręcznej w Egipcie. Debiut Arkadiusza Ossowskiego

Po zwycięstwie nad Urugwajem podopiecznych trenera Patryka Rombla czekać będą trudniejsze pojedynki z Węgrami oraz Niemcami Fot. Handball Polska/ZPRP
Polska pokonała Urugwaj i zdobyła kolejne punkty w rundzie zasadniczej mistrzostw świata w piłce ręcznej rozgrywanych w Egipcie. Podopieczni kwidzyńskiego trenera Patryka Rombla zwyciężyli najsłabszą ekipę w grupie I 30:16. Na parkiecie po raz pierwszy wystąpili także dwaj kwidzynianie: Arkadiusz Ossowski oraz Maciej Majdziński.

Po zacięciu drugiego miejsca w grupie B czyli w rundzie wstępnej egipskiego turnieju, Polska awansowała do rundy zasadniczej. W grupie I znalazły się po trzy najlepsze zespoły z wcześniejszych grup A i B, które przechodziły do dalszej rywalizacji z wynikami spotkań rozegranych między sobą we wcześniejszej fazie. Polska mająca na koncie porażkę z Hiszpanią i zwycięstwo nad Brazylijczykami przechodziła do tego etapu z dorobkiem 2 punktów. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych był najsłabszy zespół w tym gronie czyli Urugwaj, który został rozbity we wstępne fazie przez zespoły Węgier i Niemiec. Zwycięstwo z tą ekipą było więc obowiązkiem dla podopiecznych trenera Patryka Rombla.

Początek spotkania, zgodnie z przewidywaniami, rozpoczął się od prowadzenia Polaków. Ze stanu 3:1 rywale szybko jednak odrobili straty, a wynik remisowy utrzymywał się do 13 minuty i stanu 5:5. Chwilę później trafił jednak Maciej Majdziński, a Biało-Czerwoni zaczęli stopniowo powiększać swoją przewagę. W efekcie po pierwszej połowie Polacy prowadzili różnicą 5 bramek. W drugiej odsłonie przewaga podopiecznych trenera Patryka Rombla rosła natomiast z każdą minutą, aby ostatecznie zakończyć to spotkanie 14-bramkowym zwycięstwem.

Warto dodać, że przed meczem trener Patryk Rombel dokonał zmian w kadrze meczowej. W efekcie po raz pierwszy w „szesnastce” znalazł się kwidzyniain Arkadiusz Ossowski, który wcześniejsze mecze grupowe oglądał z trybun. Zawodnik MMTS Kwidzyn przebywał na parkiecie prawie 8 minut, oddając w tym czasie jeden, nieskuteczny rzut na bramkę rywali. Na koncie Arka zapisano także jeden błąd w rozegraniu.
Drugi kwidzynianin w Kadrze czyli Maciej Majdziński tym razem grał przez prawie 23 minuty. W tym czasie oddał jeden skuteczny rzut z pierwszej linii. W statystykach odnotowano także dwa błędy w rozegraniu zawodnika Bergischer HC, jeden przechwyt piłki oraz jeden blok.

Dodajmy, że kolejne spotkanie Polska rozegra w sobotę, 23 stycznia 2021 r. o godz. 18.00. Rywalem Biało-Czerwonych będzie niepokonana w tym turnieju reprezentacja Węgier. Mecz na żywo oglądać można na TVP 1.

Urugwaj – Polska 16:30 (9:14)

Urugwaj: Navarette, Gonzalez 1 – Chaparro 1, Liston, Spangenberg, Falabrino, Cancio 6, Mendez 1, Morandeira 1, Botejara 2, Rubbo 1, Velazco, Echeverry, Rostagno 2, de Agrela 1, Millan.
Polska: Morawski, Kormecki – Olejniczak 1, Walczak 3, Sićko 5, Majdziński 1, Ossowski, Adamski 3, Czuwara 4, Pilitowski 1, Moryto 8, Daszek 2, Przybylski, Dawydzik 1, T. Gębala 1, Chrapkowski.