Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Strażacy z powiatu kwidzyńskiego podsumowali kolejny tydzień pracy. Na 13 interwencji dwa wezwania okazały się fałszywym alarmem

OPRAC.:
Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Ponad 3 godziny trwała akcja ściągania przechylonej ciężarówki, znajdującej się na poboczu drogi Benowo - Biała Góra
Ponad 3 godziny trwała akcja ściągania przechylonej ciężarówki, znajdującej się na poboczu drogi Benowo - Biała Góra Fot. OSP Ryjewo
Strażacy podsumowali kolejny tydzień swojej pracy. W powiecie kwidzyńskim doszło do 13 interwencji, w tym czterokrotnie wyjeżdżano do gaszenia pożarów.

W minionym tygodniu (3-9 października 2022 r.) doszło do 13 interwencji strażaków z powiatu kwidzyńskiego. Czterokrotnie wyjeżdżano do gaszenia pożarów, które odnotowano na terenie Kwidzyna (2 zdarzenia), gminy Gardeja oraz gminy Kwidzyn. Łączną sumę strat z tego tytułu oszacowano na 11,5 tys. zł. Dwa wyjazdy, na terenie gminy Kwidzyn i gminy Prabuty, okazały się z kolei fałszywym alarmem. Najwięcej interwencji tradycyjnie zajmowały natomiast wyjazdy do miejscowych zagrożeń. Przez miniony tydzień doszło do 7 takich interwencji, w których straty oszacowano na ok. 30 tys. zł.

Najwięcej z nich, bo aż cztery zdarzenia, miały miejsce na terenie Kwidzyna. Dwukrotnie interweniowano także na terenie gminy Sadlinki, a jeden wyjazd miał miejsce w gminie Ryjewo. Do jednego z takich zdarzeń doszło 3 października 2022 r. na drodze wojewódzkiej nr 607 w Benowie (gm. Ryjewo). O godz. 10.00 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie przyjął zgłoszenie o samochodzie ciężarowym, który zsunął się z jezdni. Dodatkowo istniało zagrożenie, że ciężarówka może się w każdej chwili przewrócić.

-Do zdarzenia zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego TCZEW, 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie, zastęp z OSP Benowo, zastęp z OSP Ryjewo oraz patrol Policji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu pojazdu przed ewentualnym dalszym zsunięciem się z drogi lub przewróceniem. Po tych działaniach Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego TCZEW wciągnęła pojazd na jezdnię - stwierdził kpt. Krzysztof Skoczek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kwidzynie.

Jak informują strażacy cała akcja ratownicza trwała w tym przypadku 3 godziny i 18 minut.

Do innej interwencji doszło z kolei 7 października 2022 r. w Glinie (gm. Kwidzyn). O godz 18.48 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania KP PSP w Kwidzynie skierował do Gliny zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie oraz zastęp z OSP Nebrowo Wielkie i zastęp z OSP Bronisławowo. Strażacy mieli udzielić jednemu z mieszkańców kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczyć miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowanego mężczyznę, uskarżającego się na ból nogi, przejęła następnie załoga śmigłowca „Ratownik 3” z Gdańska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto