MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Prabutach z nowym ciężkim wozem. "To jeden z ważniejszych dni w historii naszej jednostki"

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Strażacy MOSP Prabuty świętowali zakup nowego wozu.
Strażacy MOSP Prabuty świętowali zakup nowego wozu. Weronika Lewkowicz
W sobotę, 14 października, do prabuckiej remizy przyjechał fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Tego dnia razem ze strażakami w Prabutach świętowali mieszkańcy i druhowie z okolicznych OSP. - To był jeden z najważniejszych dni w historii naszej jednostki - relacjonowali wydarzenie prabuccy strażacy.

Nowy wóz dla prabuckich strażaków

Strażacy Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Prabutach doczekali się nowego wozu. W sobotę, 14 października, w wyjątkowej oprawie, przy której pomogli strażacy z okolicznych jednostek, do prabuckiej remizy wjechał nowy samochód.

- To był jeden z najważniejszych dni w historii naszej jednostki. Do remizy wjechał fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA SCANIA. Szanowni mieszkańcy, druhny i druhowie, sympatycy i przyjaciele naszej jednostki, co to był za dzień co to były za emocje! - relacjonowali w mediach społecznościowych strażacy.

Nowy samochód to nie lada inwestycja, bo jego koszt przekroczył 1,3 mln złotych (1 364 931,00 zł). Na jego zakup strażacy otrzymali dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 600 tys. złotych, pozostały koszt został sfinansowany przez Miasto i Gminę Prabuty.

Jak informują strażacy MOSP Prabuty, samochód marki SCANIA zabudowany przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne w Bielsku Białej, to ciężki samochód ratowniczo gaśniczy oznaczony jako GCBA 5/32. Pojazd z napędem 4x4 posiada zbiornik wody o pojemności 5 tys. litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów. Czterodrzwiowa brygadowa kabina przystosowana jest to przewozu 6 ratowników, a zamontowana z przodu wozu wyciągarka umożliwia wyciąg blisko 10 ton.

- Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w te gorące sobotnie popołudnie: mieszkańcom, druhnom i druhom z jednostek OSP naszej gminy, delegacji OSP Susz oraz delegacji OSP Kwidzyn. Dziękujemy również wszystkim druhom z innych jednostek naszego regionu, którzy nas odwiedzili - podsumowali strażacy MOSP Prabuty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto