Rodło poległo w Chojnicach. W sobotę do Kwidzyna przyjeżdża lider

Grzegorz Łęgowski/Rodło kwidzyn
Rodło przegrało 0:2 (0:1) w zaległym meczu z Chojniczanką II. Porażka w Chojnicach jest już trzecią tej wiosny. W następnej kolejce o punkty też może być trudno, bo Rodło podejmuje lidera, Pomorze Potęgowo.

W Chojnicach kwidzynianie przespali początek meczu i już po 6 minutach przegrywali 0:1. Po prostopadłym podaniu Patryk Drewek znalazł się w sytuacji sam na sam z Tomaszem Żukiem i nie zmarnował szansy. Chojniczanka przeważała, ale kwidzynianie też mieli swoje szanse. Najbliżej szczęścia był Robert Felski, który najpierw minął dwóch rywali, a potem strzelił na bramkę rywali, ale bramkarz zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. W innej sytuacji Adam Detmer zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

W drugiej połowie Rodło za wszelka cenę próbowało doprowadzić do wyrównania, ale kwidzynianom brakowało szczęścia. Kolejne okazje marnowali Felski, Maciej Pruszkowski i Marcin Sawiński. W dodatku kilka minut przed końcem nasz zespół nadział się na kontrę rywali i w 86 min. po strzale Marcina Modrzejewskiego Żuk po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki.

W najbliższą sobotę o godz. 13 Rodło wreszcie zagra u siebie. Do Kwidzyna przyjedzie lider, Pomorzę Potęgowo. Natomiast w środę, 1 maja, kwidzynianie pojadą do Malborka na derbowy mecz z Pomezania. Jednak fani Rodła nie obejrzą tego meczu, bo Pomorski Związek Piłki Nożnej postanowił wydać zakaz na przyjazd zorganizowanej grupy kibiców z Kwidzyna. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj

Chojniczanka II Chojnice - Rodło Kwidzyn 2:0 (1:0)
Bramki: Patryk Drewek (6), Marcin Modrzejewski (86)
Rodło: Żuk – Grączewski (46 Masny), Juchniewicz, Wojtaś, Maluchnik - Detmer, Szpakowski, Tayo, Sawiński – Felski, Pruszkowski