Rodło Kwidzyn - Kaszubia Kościerzyna. Drużyna z Kwidzyna wygrywa starcie 3:1

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Kwidzynianie pokonali drużynę z Kościerzyny 3:1.
Kwidzynianie pokonali drużynę z Kościerzyny 3:1. Rodło Kwidzyn
Piłkarze Rodła Kwidzyn po remisie w poprzedniej kolejce ze Styną Godziszewo bardzo chcieli sięgnąć po kolejne ligowe punkty. Zadanie nie było jednak łatwe, bo na stadion przy Sportowej przyjechał zespół Kaszubi Kościerzyna. Drużyna z Kościerzyny to doświadczony zespół, który miał swoje epizody nawet na poziomie III ligi. W obecnym sezonie przed meczem z Rodłem znajdował się w górnej części tabeli.

Rodło Kwidzyn – Kaszubia Kościerzyna

Kwidzynianie nie przestraszyli się rywala i od samego początku mocno ruszyli do przodu. W 3 minucie prawą stroną dobrze wszedł Omernik, ale jego podanie po ziemi dobrą interwencją przeciął bramkarz gości. Minutę później gospodarze stworzyli kolejną akcję. Lewą stroną w pole karne przedzierał się Bińczak, wycofał pikę na 14 metr. Tam futbolówka została cofnięta jeszcze raz do Reszke, który z 16 metrów uderzył, ale niecelnie.

Pierwsze minuty pokazały, że gospodarze będą walczyć w tym meczu o pełną pulę i udowodnili to w 6 minucie. Po odbiorze piłki w środku boiska trafiła ona do Przybylskiego. Pomocnik gospodarzy minął łatwo zawodnika Kaszubi i uderzył mocno na bramkę. Po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z gości i wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza. Zdobyty gol jeszcze bardziej napędził gospodarzy.

Kolejną groźną akcję oglądaliśmy w 9 minucie. Aktywny Przybylski dostał dobre podanie w pole karne i dośrodkował po ziemi na szósty metr ale nikt z jego partnerów nie zamknął akcji. Dwie minuty później po raz kolejny zrobiło się niebezpiecznie pod bramką gości. Dobre podanie otrzymał Bińczak ruszył sam na bramkę gości ale tym razem bramkarz Kaszubi nie dał się pokonać. Swoją dobrą grę kwidzynianie potwierdzili w 14 minucie. Po udanej akcji obronnej Rodło wyszło z szybką akcją ofensywną. Piłka ze środka powędrowała do wchodzącego z prawej strony w pole karne Omernika, który podaniem wzdłuż bramki idealnie obsłużył Bińczaka. Napastnik Rodła wślizgiem zamknął akcję i gospodarze mogli cieszyć się z drugiego gola.

Goście przebudzili się po około 20 minutach. Dobre podanie na prawe skrzydło otrzymał jeden z zawodników rywala. Jego próba dośrodkowania skończyła się wybiciem na róg. Po jego wykonaniu piłka trafiła w poprzeczkę bramki Jajkowskiego. Gospodarze odpowiedzieli w 31 minucie. W roli głównej ponownie wystąpił Przybylski, który w tym meczu był wszędzie. W tej akcji otrzymał dobrą piłkę za linię obrońców, wrzucił ją w pole karne po ziemi a wbiegający na bliższy słupek Bińczak został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę. Jednak cztery minuty później gospodarze dopięli swego i zdobyli trzecią bramkę.

Kolejna dobra interwencja w obronie zapoczątkowała udany kontratak. Lewą stroną ruszył Przybylski, wszedł w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka prześlizgnęła się po rękach bramkarza i trafiła do nadbiegającego Omernika, który z bliska skierował ją do siatki klatką piersiową. Goście próbowali zdobyć przed przerwą bramkę. W 42 minucie po rzucie rożnym utrzymali piłkę w polu karnym Rodła, a ich celny strzał pewnie wychwycił Jajkowski. Minutę później zrobiło się bardziej niebezpiecznie pod bramką kwidzynian.

Piłka zagrywana przez gości z rzutu rożnego minęła wszystkich zawodników w polu karnym i trafiła do najdalej wysuniętego piłkarza z Kaszubi. Uderzenie z bliskiej odległości instynktownie obronił Jajkowski. Dwie minuty później goście znowu groźnie zaatakowali. Celny strzał po krótkim słupku dobrze wybronił bramkarz Rodła. Do przerwy przyjezdni nie znaleźli sposobu na zdobycie bramki i schodzili do szatni przegrywając 3:0.

W drugiej połowie jako pierwsi dali znać o sobie piłkarze z Kwidzyna. W 51 minucie dobry odbiór zanotował Przybylski, pobiegł z piłką kilkanaście metrów i uderzył mocno ale niecelnie. Cztery minuty później dobry rajd Bińczaka kończy się niecelnym strzałem. W 62 minucie do słowa doszli goście. Akcja prawym skrzydłem zakończyła się dobrym dośrodkowaniem. Uderzającego głową napastnika Kaszubi dobrze asekurował obrońca Rodła i piłka wylądowała poza boiskiem.

W 67 minucie goście wykonywali rzut wolny. Dobrze uderzona piłka trafia na głowę napastnika przyjezdnych ale uderzenie jest niecelne. Minutę później goście powinni zdobyć bramkę. Dokładne prostopadłe podanie trafia do zawodnika Kaszubi w polu karnym. Ten próbuje mijać Jajkowskiego, ale wypuszcza sobie piłkę za daleko wyganiając się pod linię końcową. Zdołał jednak dośrodkować na głowę swojego kolegi ale świetną interwencją popisał się Jajkowski wybijając uderzenie końcami palców. W odpowiedzi Rodło kontruje w 72 minucie. Po dobrym podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam znajduje się Bińczak, ale przegrywa pojedynek z bramkarzem.

W 82 minucie pada gol dla Kaszubi. Zaczęło się od dokładnego dośrodkowania, po którym dobrą główką popisał się zawodnik gości ale trafił w poprzeczkę. Piłka wyszła w boisko, doszedł do niej gracz z Kościerzyny. Próbując uderzać przewrotką, dostarczył piłkę na piąty metr gdzie pojedynek z obrońcą wygrał Wróbel i zdobył pierwszą i jak się później okazało ostatnią bramkę dla gości. Gospodarze przez resztę spotkania bronili się dobrze i zasłużenie zdobyli trzy punkty. Na uwagę zasługuje debiut wychowanka trenera Grodeckiego – 17-letniego Przemysława Zandera, który w 77 minucie zastąpił Piotra Reszke.

Rodło Kwidzyn – Kaszubia Kościerzyna 3:1

Bramki: Rodło: Przybylski 6’, Bińczak 14’, Omernik 35’ – Kaszubia: Wrobel 82

Rodło: Jajkowski – Jaśniewicz (Leszczyński 90’), Wojciechowski, Szpakowski (C), Maluchnik Marcel, Stanikowski Cacan, Przybylski ( Maluchnik Przemysław 90’), Omernik ( Łomnicki 85’), Reszke ( Zander 77’) , Bińczak ( Huba 85’)