Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie zaprasza na konferencję i międzynardowe targi edukacyjne

Redakcja
fot. unsplash.com/Zdjęcie ilustracyjne
W dniach 25-26 maja odbędą się Powiślańskie Dni "Przyszłość w Nauce", organizowane przez Powiślańską Szkołę Wyższą w Kwidzynie. W ramach wydarzenia zaplanowano Międzynarodowe Targi Edukacyjne Szkół Wyższych oraz VI Międzynarodową Konferencję "Oblicza Dobrobytu".

Oprócz pokazów i prezentacji uczelni partnerskich Powiślańskiej Szkoły Wyższej, w ramach Powiślańskich Dni "Przyszłość w Nauce", odbędą się wykłady dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W planie znajduje się także panel dyskusyjny "Nauka przyszłości - przyszłość w nauce". Uczestnicy będą mogli również zapoznać się z ofertą kwidzyńskich firm.

Konferencja "Oblicza dobrobytu" wpisuje się w aktualny dyskurs na temat dobrobytu społecznego, szans i zagrożeń, oczywiście nie zabraknie też tematów związanych ze zwalczaniem chorób cywilizacyjnych. Liczne grono krajowych i zagranicznych panelistów zaprezentuje najważniejsze trendy i wpisujące się w nie projekty w obszarze odpowiedzialnych badań naukowych w zakresie rozwoju gospodarczego a ekorozwoju, a także roli kapitału ludzkiego w rozwoju gospodarczym.

- W ramach wykładów plenarnych, sesji równoległych połączonych z otwartą debatą i warsztatów będziemy wspólnie definiować wyzwania, z jakim powinno się mierzyć środowisko naukowe, tak aby znaleźć równowagę pomiędzy dynamicznym rozwojem naukowym, a oczekiwanym społecznie zaangażowaniem w rozwój gospodarczy na świecie. Istotnym elementem konferencji będzie wypracowanie wniosków dotyczących usprawnienia dialogu w zakresie rozwoju badań i innowacji w służbie społeczeństwu - informują organizatorzy.

Ponad połowa polskich studentów i absolwentów w przyszłości chciałaby pracować dla kogoś, a jedynie 13 proc. planuje założyć firmę

Obserwuj nas na Twitterze!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto