Porażki V-ligowych drużyn z powiatu kwidzyńskiego. Spójnia rozbita w Starym Polu – osłabiona Wisła przegrywa z Powiślem Dzierzgoń

Wiślacy (zielone stroje) przegrali z Powiślem Dzierzgoń 0:3 grając całą drugą połowę meczu w "dziesiątkę" Fot. Mirosław Wiśniewski
To nie był udany weekend dla zespołów z powiatu kwidzyńskiego rywalizujących na boiskach V ligi. Spójnia Sadlinki została rozbita w Starym Polu, natomiast Wisła Korzeniewo przegrała na własnym terenie z Powiślem Dzierzgoń. Warto przy tym dodać, że Wiślacy grali całą drugą połowę w osłabieniu. Czerwoną kartkę już w 43 minucie zobaczył bowiem Mateusz Bełz.

Pierwsza połowa meczu Wisła – Powiśle Dzierzgoń nie była nie była zbyt udana dla zespołu z Korzeniewa. Po pierwsze gospodarze stracili bramkę w 41 minucie po golu Mateusza Przybylskiego. Po drugie chwilę później stracili Mateusza Bełza, który zobaczył czerwoną kartkę. Przez 47 minut gospodarze musieli więc grać w osłabieniu.

Co więcej sędzia w pierwszej części gry pokazał żółte kartki aż trzech zawodnikom z Korzeniewa (Tomasz Mesanio, Wojciech Dąbrowski, Jacek Gretkowski) w związku z czym po przerwie Wiślacy musieli grać z dużą większą rozwagą. Mimo to podopieczni trenera Radosława Dąbrowskiego starali się odrobić straty, stwarzając zagrożenie pod bramką rywali. Niestety goli nie zobaczyliśmy, natomiast swoją przewagę w meczu powiększali rywale. Najpierw w 58 minucie gry bramkarza Wisły pokonał Damian Orłowski, po czym zwycięstwo rywali przypieczętował Jacek Gretkowski, który w 82 minucie pechowo skierował piłkę do własnej siatki. Komplet punktów trafił zatem do graczy Powiśla Dzierzgoń.

Niestety jeszcze gorzej poszło drugiemu reprezentantowi powiatu kwidzyńskiego. Gracze Spójni Sadlinki przegrali bowiem w Starym Polu aż 0:7! Mecz dobrze ułożył się dla zespołu gospodarzy, którzy już w 10 minucie objęli prowadzenie po golu Tomasza Grabowskiego. Co więcej, tuż przed przerwą, w 40 minucie gry, zawodnik Błękitnych po raz drugi pokonał Tomasza Żuka.
Po zmianie stron Stare Pole poprawiło wynik meczu już w 52 minucie, kiedy trzecią bramkę zdobył Mateusz Oleś. Osiem minut później na 4:0 dla gospodarzy podwyższył natomiast Kamil Piotrowski. Później gra się nieco uspokoiła i gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie Błękitni jeszcze raz przycisnęli Spójnię w końcówce meczu. Początek dał Przemysław Kurek, który pokonał bramkarza gości w 83 minucie, a 5 minut później prowadzenie Starego Pole podwyższył Patryk Szramka. Ten sam zawodnik trafił do siatki Spójni także w 90 minucie, ustalając końcowy wynik na 7:0 dla gospodarzy.

Wisła Korzeniewo – Powiśle Dzierzgoń 0:3 (0:1)

bramki: Przybylski (41’), Orłowski (58’) oraz Gretkowski (82’ - sam.) dla Powiśla
Wisła: Njinma - Mesanio T. (63' Dębicki), Gwóźdź, Gretkowski, Mesanio S., Korynt, Dąbrowski W., Grenc, Rajkowski (46' Przybylski), Maciejewski, Bełz.

Błękitni Stare Pole - Spójnia Sadlinki 7:0 (2:0)

bramki: Grabowski (10', 40'), Szramka (88', 90'), Oleś (52'), Piotrowski (60') oraz Kurek (83').
Spójnia: Żuk - Stefanik, Sołtys, Michalski, Kwaśnicki (46' Kłos), Warpas, Michalczyk, Kupniewski, Pruszkowski (65' Gburczyk), Cybulski (57' Sokołowski), Koralewski.

Wyniki 7 kolejki V ligi, grupa Gdańsk II:

Pomezania Malbork - Olimpia Sztum 9:0, Wisła Korzeniewo - Powiśle Dzierzgoń 0:3, Wisła Tczew - Kolejarz Chojnice 0:2, Styna Godziszewo - Tęcza Brusy 2:2, Błękitni Stare Pole - Spójnia Sadlinki 7:0, Orzeł Subkowy - Victoria Kaliska 5:3, Meteor Pinczyn - Radunia II Stężyca 0:1, Żuławy Nowy Dwór Gdański - Wietcisa Skarszewy 0:0, Gwiazda Karsin - Beniminek 03 Starogard Gdański 1:0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani