Spójnia Sadlinki ogrywa Stynę Godziszewo i zdobywa swoje pierwsze punkty w V lidze. Wysoka porażka Wisły Korzeniewo rozbita w Chojnicach

Gracze Spójni po 5 porażkach w końcu odnieśli zwycięstwo, zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty w V lidze Fot. Spójnia Sadlinki
Spójnia Sadlinki odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w V lidze. Podopieczni trenera Sławomira Kłosa pokonali u siebie Stynę Godziszewo 3:2, a gola dającego zwycięstwo zdobył Franciszek Denisewicz. Mniej szczęścia mieli niestety gracze Wisły Korzeniewo, którzy zostali rozbici w Chojnicach aż 2:8.

W starciu Spójnia – Styna pierwszego gola zdobyli goście, którzy po trafieniu Jerzego Jarońskiego już w 6 minucie wyszli na skromne prowadzenie w tym spotkaniu. W 20 minucie Spójni udało się jednak wyrównać po trafieniu Krzysztofa Michalczyka, a w 39 minucie gracze z Sadlinek wyszli na prowadzenie po golu Piotra Kłosa. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Mateusz Zasada i walka o zwycięstwo rozpoczynała się od nowa. Po przerwie padała jednak tylko jedna bramka. W 67 minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył bowiem Franciszek Denisewicz, a gracze z Sadlinek mogli cieszyć się z pierwszego kompletu punktów wywalczonego w tym sezonie.

W odmiennych nastrojach swój mecz kończyli natomiast gracze Wisły Korzeniewo, który zostali rozbici w Chojnicach aż 2:8. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 10 minucie gry wyszli na prowadzenie po golu Pawła Arndta. Trzy minuty później wiślakom udało się jednak doprowadzić do remisu, po tym jak ładnym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Szpakowski. Niestety kolejne minuty pierwszej połowy to już strzelecki popis w wykonaniu graczy z Chojnic. Rozpoczął Mateusz Kerszk, który pokonał bramkarza Wisły w 17 minucie gry. Minutę później kolejnego gola w tym meczu zdobył natomiast Paweł Arndt. Na 4:0 dla gospodarzy podwyższył Dawid Koźlinka, który pokonał Kennetha Njinmę w 29 minucie spotkania. Cztery minuty później kolejnego gola dla Kolejarza zdobył Tomiasz Sawa i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania - 5:1.

Po przerwie odrobinę nadziei w zespole gości wzbudził gol Mateusza Dąbrowskiego, który pokonał bramkarza Kolejarza w 53 minucie gry. Niestety w 64 minucie kolejną bramkę dla Kolejarza zdobył Tobiasz Sawa. Co gorsze minutę później wiślacy stracili Damiana Dąbrowskiego, który w konsekwencji drugiej żółtej kartki musiał opuścić plac gry. W efekcie przez 25 minut gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. Wiślacy dobrze się bronili, chociaż tuż przed końcem meczu gospodarzom udało się zdobyć kolejne bramki. W 88 minucie na listę strzelów wpisał się Dominik Lamczyk, a wynik końcowy, już w doliczonym czasie gry dokonał Paweł Arndt.

Spójnia Sadlinki - Styna Godziszewo 3:2 (2:2)

bramki: Michalczyk (20'), Kłos (39') i Denisewicz (67') dla Sadlinek oraz Jaroński (6') i Zasada (45') dla Godziszewa
Spójnia: Żuk - Stefanik, Kwaśnicki (77' Michalski), Warpas, Michalczyk, Kupniewski, Kłos, Torłop, Denisewicz, Koralewski (78' Kondek), Grześkowiak (46' Wierciński).

Kolejarz Chojnice - Wisła Korzeniewo 8:2 (5:1)

bramki: Arndt (10', 18', 92'), Sawa (33', 64'), Kierszk (17'), Koźlinka (29') i Lamczyk (88') dla Chojnic oraz Szpakowski (13') i Dąbrowski M. (53') dla Korzeniewa
Wisła: Njinma - Zalewski, Szpakowski, Gretkowski, Dębicki (46' Rajkowski), Przybylski (46' Maciejewski), Mesanio S., Mesanio T., Dąbrowski M., Dąbrowski M., Bełz.

Wyniki 6 kolejki V ligi, gr. Gdańsk II:

Powiśle Dzierzgoń - Pomezania Malbork 2:3, Beniaminek 03 Starogard Gdański - Żuławy Nowy Dwór Gdański 0:2, Radunia II Stężyca - Orzeł Subkowy 2:4, Victoria Kaliska - Błękitni Stare Pole 1:1, Spójnia Sadlinki - Styna Godziszewo 3:2, Tęcza Brusy - Wisła Tczew 5:2, Kolejarz Chojnice - Wisła Korzeniewo 8:2, Olimpia Sztum - Gwiazda Karsin 1:4, Wietcisa Skarszewy - Meteor Pinczyn (mecz przełożony na inny termin).