Piłka ręczna: 5 bramek zawodnika MMTS przeciwko Arabii Saudyjskiej

Norbert Barczyk/Pressfocus/ZPRP.PL
W drugim meczu na mistrzostwach świata Polacy zgodnie z planem łatwo pokonali Arabię Saudyjską. Spory udział w zwycięstwie 28:14 (14:6) miał Robert Orzechowski. Zawodnik MMTS Kwidzyn zdobył 5 bramek i znów najdłużej z biało-czerwonych przebywał na boisku. Jednak prawdziwy test nasza reprezentacja przejdzie dopiero dziś. Trzecim rywalem jest bowiem Słowenia.

Mecz z Saudyjczykami zaczął się najlepiej jak mógł, bo od prowadzenia 5:0. "Orzech" tym razem na listę strzelców wpisał się szybko, bo już w 3 minucie (gol na 2:0). Potem też było dobrze. Na sześć prób pomylił się tylko raz. Dwa razy trafił ze skrzydła, a trzy razy z kontry. Do tego miał bodaj trzy asysty i jedną karę dwuminutową.

Po raz drugi w reprezentacyjnej karierze Robert dostał też szansę na rozegraniu. Trener Michael Biegler przy bezpiecznym wyniku już po 20 minutach zdjął z boiska Krzysztofa Lijewskiego, a "Orzech" zajął jego miejsce. Na skrzydło poszedł natomiast Michał Bartczak i też zagrał znakomicie (5/5). Kwidzynianin w ataku grał do 40 minuty, ale nie usiadł na ławce, bo do końca grał w defensywie. Żaden inny zawodnik nie był tak eksploatowany, jak on.

Arabia Saudyjska - Polska 14:28 (6:14)

Polska: Szmal, Wichary – Bartczak 5, Orzechowski 5, Kubisztal 4 (3 z karnych), Bielecki 3, Jaszka 3, Syprzak 2, Krajewski 2, B. Jurecki 1, M. Jurecki 1, Lijewski 1, Wiśniewski 1, Chodara, Jurkiewicz, Szpera.