PGNiG Superliga. Kolejna porażka MMTS-u

Krzysztof Marianowski
W meczu Warmia - MMTS, kwidzynianie polegli trzeci raz z rzędu. Tym razem przegrali na własne życzenie, bo 10 minut przed końcem wyjazdowego meczu z Warmią Anders Group Olsztyn mieli aż 4 gole przewagi. Jednak potem zdobyli tylko jednego gola a rywale aż 5. Ostatecznie Warmia wygrała 32:31 (18:17).

Mecz w Olsztynie od pierwszych minut był bardzo zacięty. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie a przy tym żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa gole.
W pierwszych minutach drugiej części gra wyglądała podobnie, a Warmia wyszła nawet na dwubramkowe prowadzenie, ale potem górę zaczęło brać większe doświadczenie kwidzynian. MMTS odrobił straty a potem sam systematycznie powiększał prowadzenie. W 50 minucie było już 30:26 i wydawało się, że kwidzynianie będą się cieszyć z czwartego zwycięstwa w tym sezonie. Niestety w końcówce zagrali tak, jakby chcieli zaprzeczyć tezie, że są mistrzami końcówek. Najpierw wprowadzony pod koniec Michał Adamuszek zamiast uspokoić grę dwa razy pospieszył się z rzutem na co rywale odpowiedzieli dwoma skutecznymi kontrami, a potem dwie sytuacje zmarnowali Michał Peret i Robert Orzechowski i gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. W dodatku w ostatnich sekundach Warmia zdołała jeszcze zadać decydujący cios.
- Tej porażki nie da się wytłumaczyć niczym innym, jak tylko własną głupotą - podsumował trener kwidzynian.

Więcej o tym meczu i zapowiedź następnego znajdziesz w piątek 15 października, w "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"