Nadwiślanin Kwidzyn. Worek medali trójboistów siłowych w Kielcach

Trener Zbigniew Lewicki razem ze swoimi podopiecznymi
Trener Zbigniew Lewicki razem ze swoimi podopiecznymi archiwum nadwiślanina
Trójboiści Nadwiślanina Kwidzyn przyzwyczaili już nas do sukcesów, ale teraz atakują coraz szerszą ławą. W mistrzostwach Polski do lat 16 i do lat 20, które rozegrano w Kielcach, nasz klub reprezentowało aż dziesięcioro zawodników i zawodniczek, którzy wywalczyli aż 7 medali.

Zawody odbyły się w kieleckiej hali sportowej klubu Tęcza- Społem. W składzie Nadwiślanina Kwidzyn znalazło się 7 (w tym cztery juniorki) podopiecznych trenera Zbigniewa Lewickiego i 3 trenujących pod okiem Mirosława Tubai.

- Najmłodsza nasza zawodniczka Nikola Śpica ma zaledwie 14 lat i były to jej pierwsze zawody - relacjonuje Artur Świderski z Nadwiślanina

Startując w kategorii do 16 lat (kat. wag. do 72 kg), w swoim debiucie, z wynikiem 260 kg w trójboju, zdobyła złoty medal. Natomiast w kategorii open zajęła 2 miejsce.

Złote medale zdobyły również dwie inne zawodniczki Nadwiślanina. Wśród 16-latek, ale w kategorii wag. do 82 kg, triumfowała Sandra Kolasa. Jej wynik w trójboju, to 270 kg. Sandra dwukrotnie biła też rekord Polski w martwym ciągu.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również najbardziej utytułowana w tym gronie Natalia Talarska. W starszej grupie wiekowej, w kat. do 72 kg, kwidzynianka osiągnęła wynik 335,5 kg, a do tego wynikiem 123 kg poprawiła rekord Polski w przysiadzie. W gronie 20-latek startowała jeszcze Karolina Twardowska. W kategorii do 63 kg, z wynikiem 212,5 kg, zajęła 3 miejsce. Dodajmy, że drużynowo dziewczęta zajęły 1 miejsce w kategorii do la 16 oraz drugie w kategorii do lat 20.

W Kielcach dobrze spisali się też nasi juniorzy. Wśród 16-latków, w kat. wag do 74 kg, złoty medal z wynikiem 360 kg, zdobył Dawid Kuczkowski.

- Dodać trzeba, że start tego młodego zawodnika do końca stał pod znakiem zapytania. Dawid od kilku tygodni borykał się z urazem pleców. Jednak jego determinacja i chęć zdobycia medalu doprowadziły go na najwyższy stopień podium - informuje Artur Świderski.

Kolejny medal, tym razem brązowy, wywalczył Stanisław Chodor. W kat. wag do 66 kg, wśród 20-laków, uzyskał wynik 377,5 kg. Natomiast w kat. do 74 kg, po pięknej walce, Marcin Sosnowski i Dawid Kazanecki, ukończyli zawody na 4 i 5 miejscu. Marcin z wynikiem 467,5 kg, zaś Dawid 455 kg.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. Aż 14 medali zawodników Nadwiślanina Kwidzyn

W drugim dniu zawodów, w kategorii do 83 kg, startowali Sebastian Kolasa oraz Grzegorz Dziadzio. Dla 17-letniego wychowanka trenera Lewickiego był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się eliminacjami do ME w Estonii do lat 18.

- Seba spisał się bardzo dobrze. Zaliczył 200 kg w przysiadzie,120 kg w wyciskaniu na ławeczce oraz 220 kg w martwym ciągu, co w trójboju dało 540 kg i bardzo dobre, 4 miejsce, w grupie 20 latków - mówi trener zawodnika.

Brązowy medal w tej wadze zdobył bardzo dobrze przygotowany Grzegorz Dziadzio. Grzesiek uzyskał 205 kg w przysiadzie,115 kg w wyciskaniu na ławeczce, 230 w martwym ciągu oraz 550 kg w trójboju.

- Grzesiek w następnych mistrzostwach przechodzi do kategorii wiekowej do 23 lat i zapowiada wynik w granicach 600 kg. To ambitny i zdyscyplinowany zawodnik i zapewne ten cel osiągnie - dodaje Zbigniew Lewicki.

Drużynowo chłopcy do lat 16 zajęli 5 miejsce, natomiast do lat 20 uplasowali się na 4 pozycji.