Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyńscy policjanci zapobiegli tragedii. Mundurowi uratowali mężczyznę, który groził, że odbierze sobie życie. Gdzie szukać pomocy?

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
Policjanci z kwidzyńskiej komendy uratowali życie 31-latkowi, który groził, że popełni samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Jak informują, ostatecznie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Informację o mężczyźnie, który deklaruje chęć odebrania sobie życia, dyżurny kwidzyńskiej jednostki otrzymał od członka rodziny 3 lipca 2022 roku około godziny 10. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, dokonał samookaleczenia przedramion i pojechał nad Wisłę.

- Oficer dyżurny w trybie pilnym na miejsce skierował policjantów asp. Roberta Bekacza i sierż. Damiana Borowskiego, którzy skontrolowali linię brzegową Wisły od Korzeniewa do Janowa. Dopiero w miejscowości Wielki Wełcz mundurowi potwierdzili informację. Zauważyli stojącego już w wodzie i dokonującego dalszego samookaleczenia mężczyznę, który deklarował, że zaraz odbierze sobie życie. Mundurowi starali się nawiązać kontakt z mężczyzną, uspokajali go, ale jego autoagresja nasilała się. Funkcjonariusze nie czekając na dalszy rozwój sytuacji weszli do rzeki i siłą wyciągnęli z niej mężczyznę - informuje mł. asp. Anna Filar, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

Dzięki reakcji osoby zgłaszającej, która powiadomiła służby ratunkowe o zdarzeniu i sprawnie przeprowadzonej interwencji, mężczyźnie nic się nie stało i 31-latek trafił pod opiekę lekarzy.

- Pamiętajmy o tym, aby nie pozostawać obojętnym w takich sytuacjach. Pomimo tego, że w życiu społecznym problem samobójstw wciąż pozostaje tematem tabu, nie należy lekceważyć informacji od osób, które w jakikolwiek sposób deklarują chęć odebrania sobie życia - dodaje.

Warto pamiętać, by nie ulegać stereotypom i uprzedzeniom wobec takich osób.

- Nie wierzmy w jeden z popularnych mitów, dotyczący tego, że jeśli ktoś mówi o chęci odebrania sobie życia to nie zrobi tego. Jak pokazują badania nie jest to prawdą.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia. Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić też do każdego szpitala psychiatrycznego, tam też nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne.

  • tel. 80070 2222 - Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym - czynny 7dni w tygodniu 24 godziny na dobę

  • tel. 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

  • tel. 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych - czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

  • tel. 800121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny 7dni w tygodniu 24 godziny na dobę

  • tel. 800108 108 - Wsparcie dla osób po stracie bliskich (będących w żałobie) - od poniedziałku do piątku od 14:00 do 20:00

  • tel. 800111 123 - Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00

  • tel. 22484 88 01 - Antydepresyjny telefon zaufania - od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20:00
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto