Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śmiertelny wypadek w Kwidzynie. Pociąg osobowy potrącił mężczyznę na torowisku w okolicy ul. Południowej w Kwidzynie

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Do tragicznego zdarzenia doszło w okolicy ul. Południowej w Kwidzynie.
Do tragicznego zdarzenia doszło w okolicy ul. Południowej w Kwidzynie. KP PSP w Kwidzynie
W sobotę, 10 lutego, w Kwidzynie doszło do tragicznego wypadku. Pociąg osobowy potrącił mężczyznę na torowisku w okolicy ulicy Południowej.

Śmiertelny wypadek w Kwidzynie

W sobotę, 10 lutego, po godzinie 21:00 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie przyjął zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na torowisku przez pociąg osobowy. Do zdarzenia doszło w okolicach ulicy Południowej w Kwidzynie.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odnalezieniu potrąconego mężczyzny. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon - informuje st. str. D. Hyz z KP PSP Kwidzyn.

Na miejscu zdarzenia pracowały: dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie, jeden zastęp z OSP Kwidzyn, Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz Służba Ochrony Kolei. Na miejsce przybył również prokurator.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, zadzwoń

Telefony zaufaniabezpłatne (połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), działają całodobowo (telefon odbierany jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę), a osoba dzwoniąca pozostaje anonimowa (dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania). Jeśli potrzebujesz wsparcia, zadzwoń.

  • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA, RZECZNIK PRAW DZIECKA - tel. 800 12 12 12 (bezpłatny, anonimowy, całodobowy, chat całodobowy)

Pod tym numerem zarówno dzieci, jak i ich rodzice czy opiekunowie mogą w każdej chwili uzyskać profesjonalne wsparcie psychologiczne i prawne. Pod numer ten mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Również pod tym numerem dostępny jest całodobowy chat.

  • TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, FUNDACJA DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ - tel. 116 111 (bezpłatny, anonimowy, całodobowy, chat w godzinach 14:00 - 24:00)

Telefon ten służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Można dzwonić zawsze, kiedy potrzebna jest rozmowa o tym, co dla młodego człowieka jest ważne lub sprawia mu kłopot. Można rozmawiać o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem czy problemach w szkole. O emocjach, których doświadcza. O złości, smutku, zniechęceniu, poczuciu bezsilności, gdy młoda osoba lub jej znajomy/a czuje się dyskryminowana. Zadzwonić można również w sytuacji, kiedy, coś się przydarzyło albo pojawił się niepokój związany z wydarzeniami w otoczeniu. Również można dzwonić w sytuacji doświadczania przemocy lub bycia świadkiem przemocy. Pod tym numerem telefonu można porozmawiać o wszystkim.

  • TELEFON I CHAT ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI - tel. 800 119 119 (bezpłatny, anonimowy, codziennie w godzinach 14:00 - 22:00)

Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży umożliwia kontakt z psychologami. Pozwala to na bezpłatnie omówienie trudności ze specjalistą. Wybierając ten numer lub pisząc na chat’cie można porozmawiać z psychologiem o przeżyciach i problemach, a także uzyskać wsparcie w kryzysie psychicznym. Można również zgłaszać się z problemami związanymi z nauką i szkołą, relacjami rodzinnymi, rówieśniczymi i romantycznymi, dojrzewaniem, dyskryminacją. Zadzwonić również można w celu uzyskania wsparcia profesjonalistów w przypadku złego samopoczucia psychicznego, a także wtedy, gdy ktoś jest ofiarą przemocy domowej, fizycznej, psychicznej, seksualnej.

  • TELEFON ZAUFANIA MŁODYCH (DO 25 R.Ż.), FUNDACJA ITAKA - CENTRUM POSZUKIWAŃ OSÓB ZAGINIONYCH - tel. 22 484 88 04 (płatny według stawek operatora, od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 - 20:00)

Numer skierowany jest głównie do: dzieci, młodzieży i młodych dorosłych (do 25 roku życia). Dzwonić można w przypadku kłopotów w szkole, w domu, gdy jako młody dorosły masz problemy w pracy, w relacjach z ludźmi lub po prostu potrzebujesz porozmawiać, gdy czujesz, że dzieje się coś niepokojącego lub nie radzisz sobie z codziennością. Również wtedy, gdy podejrzewasz, że masz depresję, masz opory przed pójściem do specjalisty, obawiasz się reakcji otoczenia na wiadomość, że chodzisz do psychologa, leczysz się u psychiatry, ale także gdy podejrzewasz, że na depresję choruje ktoś z Twoich bliskich, przyjaciół i chcesz wiedzieć, jak możesz mu pomóc.

  • KRYZYSOWY TELEFON ZAUFANIA, INSTYTUT PSYCHOLOGII ZDROWIA POLSKIEGO TOWARZYSTWA PSYCHOLOGICZNEGO - tel. 116 123 (bezpłatny, anonimowy, całodobowy, chat całodobowy)

Bezpłatne wsparcie dla osób dorosłych w trudnej sytuacji życiowej. To numer telefonu pomocowego dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym. Mogą z niego korzystać osoby w kryzysie emocjonalnym, ich najbliżsi, ale także pomagający profesjonaliści. Infolinia przeznaczona jest dla wszystkich osób w kryzysie emocjonalnym oraz dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym ze szczególnym uwzględnieniem osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz jej świadków. Oprócz telefonu i chat'u można wypełnić formularz kontaktowy.

  • TELEFON W SPRAWIE ZAGINIONEGO DZIECKA I NASTOLATKA, FUNDACJA ITAKA - CENTRUM POSZUKIWAŃ OSÓB ZAGINIONYCH - tel. 116 000 (bezpłatny, anonimowy, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:00, w soboty w godzinach 9:00 - 13:00)

116 000 to europejski numer interwencyjny Telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, pod którym można uzyskać bezpłatną i natychmiastową pomoc w przypadku zaginięcia dziecka. Połączenia są odbierane w danym kraju przez przeszkolony i profesjonalny personel organizacji specjalizujących się w sprawach zaginięć dzieci. Działania są podejmowane we współpracy z organami ścigania. Każda osoba zaangażowana w sprawę zaginięcia dziecka (dziecko, rówieśnik, przyjaciel, członek rodziny, opiekun lub nauczyciel) może zadzwonić pod numer 116 000 i otrzymać natychmiastowe wsparcie emocjonalne, psychologiczne, socjalne, prawne i administracyjne.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto