Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyńscy policjanci uratowali życie kobiety. Funkcjonariusze otrzymali informację, że 47-latka z gminy Kwidzyn targnęła się na swoje życie

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Sierżant Krzysztof Strelau i posterunkowy Maciej Mikłaszewicz uratowali życie mieszkanki gminy Kwidzyn.
Sierżant Krzysztof Strelau i posterunkowy Maciej Mikłaszewicz uratowali życie mieszkanki gminy Kwidzyn. KPP Kwidzyn
Jak informuje rzeczniczka kwidzyńskiej komendy, błyskawiczna interwencja i reakcja policjantów z Kwidzyna uratowała życie 47-letniej kobiety, która targnęła się na swoje życie. Funkcjonariusze podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową i po dwóch minutach przywrócili jej czynności życiowe. Kobieta została zabrana przez pogotowie do szpitala.

Policjanci w ostatniej chwili uratowali życie kobiety

Oficer dyżurny około godziny 19.00 otrzymał zgłoszenie o tym, że 47-letnia mieszkanka gminy Kwidzyn chciała odebrać sobie życie.

- Dyżurny po otrzymaniu tych informacji natychmiast pod wskazany adres wysłał sierżanta Krzysztofa Strelau i posterunkowego Macieja Mikłaszewicza, policjantów z kwidzyńskiej patrolówki oraz powiadomił o wszystkim pogotowie. Policjanci po dotarciu na miejsce sprawdzili czynności życiowe kobiety - brak oddechu, bardzo słabo wyczuwalne tętno - w związku z tym natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej - informuje asp. Anna Filar, oficer prasowy KPP Kwidzyn.

Po około dwóch minutach funkcjonariusze przywrócili kobiecie funkcje życiowe. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

Nie bój się prosić o pomoc i reaguj, gdy inni jej potrzebują

- Nie jesteśmy tak silni jak się zachowujemy. Nie jesteśmy tak szczęśliwi jak się uśmiechamy. Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas - przypominają policjanci.

Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej „Żyć Zgodnie”, telefon: 55 629 18 18, który jest czynny całą dobę i mieści się przy ulicy Braterstwa Narodów 59 w Kwidzynie.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.

  • 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 121212- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto