Kwidzyn. MMTS przegrał z Wisłą

red.
Piotr Podlawski
W Płocku, w meczu dwóch niepokonanych dotąd drużyn w PGNiG Superlidze, Orlen Wisła okazała się lepsza od MMTS Kwidzyn. Gospodarze zwyciężyli 31:22 (15:14)
.

MMTS przystąpił do tego spotkania bez żadnego nominalnego środkowego rozgrywającego, bo Michał Waszkiewicz ze skręconym stawem skokowym nie mógł jednak biegać i wchodził na boisko tylko na rzuty karne. Mimo tego w pierwszej połowie kwidzynianie spisali się co najmniej przyzwoicie.

Niestety po przerwie sprawnie działający mechanizm zaciął się. Kwidzynianie przez 11 minut nie potrafili znaleźć recepty na Marcina Wicharego, a do tego przytrafiło im się kilka strat i zbyt pośpiesznie oddanych rzutów. Dzięki temu gospodarze wyprowadzili parę kontrataków z rzędu, które skutecznie wykańczał głównie Adam Wiśniewski. W 41 minucie Wisła prowadziła 21:14 i już wtedy wiadomo było, że MMTS nie wywiezie z Płocka korzystnego wyniku.

Więcej informacji o meczu z Wisłą, w tym komentarze trenera Zbigniewa Markuszewskiego, znajdziesz w poniedziałkowym wydaniu "Polski Dziennika Bałtyckiego".