Kwidzyn. Medalowy start Nadwiślanina w mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym. Amelia Sławska z rekordem Polski!

OPRAC.:
Podopieczni trenera Zbigniewa Lewickiego z Nadwiślanina Kwidzyn wywalczyli aż 19 medali mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym Fot. materiały nadesłane
LKS Nadwiślanin Kwidzyn zdobył aż 19 medali w mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym. Poza 16 medalami indywidualnymi podopieczni trenera Zbigniewa Lewickiego trzykrotnie wywalczyli również medale w drużynie. Nowy rekord Polski do lat 16 ustanowiła natomiast Amelia Sławska.

Na zawody do Będzina pojechało 17 zawodników, w tym dziesięcioro debiutantów. Walczyli jednak rewelacyjnie, zdobywając rekordowe 19 medali, w tym 16 wywalczone indywidualnie ( 6 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe). Do tego doszło jeszcze drużynowe złoto dziewcząt do lat 16, srebro chłopców do lat 16 oraz srebro juniorek do lat 20. Warto również podkreślić znakomity start Amelii Sławskiej, która ustanowiła nowy rekord Polski do lat 16 w kat. wagowej 69 kg uzyskując w ciągu 130,5 kg.

Złoty medal w kat. 43 kg wywalczył debiutująca na zawodach tej ranki 14-letnia Lidia Grześkowiak. Trener Zbigniew Lewicki dodaje, że trenuje dopiero od 2 miesięcy, ale zaliczyła wszystkie podejścia uzyskując w trójboju 160 kg. W efekcie świetnego startu Lidia otrzymała również powołanie do Kadry Narodowej.
Brąz w kat. 52 kg zdobyła natomiast 17-letnia Dominika Skonieczna. Co ciekawe, podobnie jak rok wcześniej, swój medal wywalczyła dopiero w ostatnim podejściu, uzyskując w trójboju 250 kg.

-Dominika to wojownik. Nigdy się nie poddaje – podkreśla trener zawodniczki.

Srebrny medal w kat. 57 kg wywalczyła również 16-letnia Amelia Grześkowiak. Jak się okazuje to kolejna debiutantka, która trenuje od 3 miesięcy. Podczas zawodów uzyskała w trójboju 175 kg, a trener podkreśla, że za rok powalczy już o złoto.
Złoty medal w kat. 69 kg oraz złoto w kat. Open wywalczyła natomiast 15-letnia Amelia Sławska. Zawodniczka pobiła również rekord Polski do lat 16 w ciągu, po wspaniałej walce uzyskując 130,5 kg.

-Nasza gwiazda waleczne serce! - mówi trener Nadwiślanina.

Dodajmy, że w trójboju Amelia uzyskała 295,5 kg. Otrzymała również powołanie do Kadry Narodowej.

Złoto w kat. 76 kg wywalczyła również 16-letnia Magdalena Radziniewska. Trenuje dopiero kilka miesięcy, a w trójboju uzyskała już 285 kg! Do tego w ciągu 130 kg z zapasem!
Kolejny talent to 19-letnia Kinga Kózka , która trenuje od 5 miesięcy. Jak podkreśla trener uzyskuje na treningu takie same wyniki jak zawodniczki z kilkuletnim stażem. W Będzinie wystartowała w kat. 84 kg+, pewnie zaliczając wszystkie podejścia i uzyskując w trójboju 320 kg.
Blisko medalu była także 20-letnia Kinga Świderska, najbardziej utytułowana zawodnicza w kwidzyńskiej drużynie. W kategorii 84 kg+ uzyskała 180 kg w ciągu, a w trójboju 430 kg. Uzyskała jednak nominację do mistrzostw Europy.
Swoje trzecie złoto wywalczyła natomiast Monika Noga rywalizująca w gronie weteranek W1. W kategorii wagowej 57 kg zaliczyła pewnie wszystkie podejścia uzyskując w trójboju 235 kg.
Złoty krążek zdobył także 19-letni Paweł Kaźmierski, który rywalizował w kat. wag. 59 kg. Choć musiał zbić 3 kg wagi pewnie wygrał swoją kategorię, zaliczając wszystkie podejścia. W trójboju uzyskał 342,5 kg.
Poza podium znalazł się natomiast 15-letni Dawid Felkner. W kat. wagowej 74 kg zajął ostatecznie V miejsce, uzyskując w trójboju 327,5 kg.

-To debiutant. Jak zacznie systematycznie trenować to jest to kolejny kandydat do medalu i dołączenia do Kadry Narodowej. Tylko jedno podejście spalone za błąd techniczny, a pozostałe wykonane pewnie i pięknie technicznie – zaznacza trener Lewicki.

Srebrny medal w kat. 74 kg wywalczył 15-letni Fabian Blokowski, który w trójboju uzyskał 405 kg.

-Był najmłodszy wśród startujących w tej kategorii. Zaliczył jednak piękny start. Był opanowany i spokojny i tylko minimalny błąd techniczny w ciągu (na ciężarze 177,5 kg) pozbawił go złota. Sztanga była wyciągnięta na pełną wysokość, ale sędziowie dopatrzyli się błędu. Za rok będzie złoto – mówi trener kwidzyńskich zawodników.

Srebro w kat. 93 kg wywalczył także 16-letni Damian Lewandowski. To kolejny debiutant, który trenuje dopiero od 5 miesięcy.

-Damian to wulkan energii. Zaliczył rewelacyjny start uzyskując w trójboju 440 kg. Do tego w każdym podejściu było jeszcze 10 kg zapasu – mówi Z. Lewicki.

16-letni Jakub Obuchowski znalazł się natomiast tuż za podium, plasując się ostatecznie na IV miejscu w kat. wag. 93 kg.

-Gdybym mógł przyznałbym Kubie złoto, za walkę jaką stoczył w ciągu, z ciężarem 177,5 kg – podkreśla trener kwidzyniaków.

Warto dodać, że rekord tego zawodnika uzyskany na treningu wnosił 160 kg. Walcząc o brązowy medal trzeba było jednak stanąć przed ciężarem 177,5 kg.

-Kuba to nasz bohater. Naprawdę niewiele brakowało do wyciągnięcia tego ciężaru. Wszystkie podejścia wykonywał jednak pięknie i pewnie, uzyskując w trójboju 392,5 kg – dodaje Z. Lewicki.

16-letni Jakub Naguszewski wywalczył natomiast srebro w kat. 105 kg. Jak podkreśla trener to wielki talent i jeśli tylko będzie systematycznie trenował to wyniki powinny przyjść same. Tym razem uzyskał w trójboju 415 kg.
Srebro w kat. wagowej 120 kg wywalczył również 17-letni Maciej Sławski. Co więcej wszystkie swoje podejścia wykonał z zapasem, zdecydowanie i pewnie. Do tego pokonał brązowego medalistę mistrzostw świata, choć był najmłodszy w swej kategorii. Warto dodać, że w trójboju uzyskał 577,5 kg.
Brązowy medal wywalczył natomiast 22-letni Jakub Sylwestrzuk, który walczył w kat. wagowej 105 kg. W trójboju uzyskał ostatecznie 657,5 kg.
Weteran (W2) Andrzej Łasak wystartował z kolei w kat. 120 kg. Jak podkreśla trener było to jego pierwszy start po kontuzji barku i prawie 2-letniej przerwie. Mimo to bez większego wytrenowania niewiele zabrakło do zdobycia złota. Ciężar 237,5 kg w ciągu był w jego zasięgu. Ostatecznie uzyskał w trójboju 585 kg.

-Dziękuję wam za zaangażowanie w treningi, które są bardzo ciężkie, ale teraz widać ich efekty. Dziękuję za wspaniałą walkę na pomoście i waleczne serca jakie pokazaliście przy każdym podejściu. Jestem z Was dumny i nie żałuję ani minuty, które wam poświęciłem i dalej będę to robił. Walczymy dalej – podkreśla trener Z. Lewicki.