MMTS Kwidzyn z pierwszymi punktami w PGNiG Superlidze. Po emocjonującej walce czerwono-czarni ogrywają Ostrovię Ostrów Wlkp.

MMTS pokonał beniaminka PGNiG Superligi 27:25 i zdobył swoje pierwsze ligowe punkty w tym sezonie Fot. materiały prasowe Ostrovii Ostrów Wlkp.
Po dwóch ligowych porażkach MMTS w końcu zdobył swoje pierwsze punkty. Kwidzynianie, po fantastycznym początku drugiej połowy, wygrali w Ostrowie Wielkopolskim 25:23. MVP spotkania został natomiast Łukasz Zakreta, którego interwencje w dużej mierze poprowadziły kwidzynian do wygranej.

Początek meczu to bardzo długie badanie sił przez obie drużyny oraz pokaz nieskuteczności pod bramką rywali. Jako pierwsi niemoc w ataku przełamali kwidzynianie, po tym jak w 6 minucie gole zdobyli Jakub Szyszko i Patryk Grzenkowicz. Gospodarze szybko jednak doprowadzili do wyrównania po golach Ksawerego Gajka i Patryka Marciniaka (karny), po czym gra się wyrównała i w kolejnych minutach oglądaliśmy rywalizację bramka za bramkę.

Sytuacja ta utrzymała się do 13 minuty meczu i remisu 5:5. Wówczas to znakomitą partię rozegrali gracze Ostrovii, którzy przez 6 minut zdobyli 5 bramek (w tym 4 trafienia Bartłomieja Tomczaka) przy zaledwie jednym trafieniu Kwidzyna. Po 19 minutach gry gracze Ostrovii prowadzili wówczas 10:6. Co więcej kilka minut później, po trafieniach Kamila Adamskiego i Artura Klopstega, przewaga gospodarzy wzrosła do 6 trafień - 14:8. Końcowe 9 minut pierwszej połowy to jednak mobilizacja graczy MMTS, którzy zdobyli 4 bramki przy dwóch trafieniach Łukasza Gieraka. W efekcie na przerwę gracze beniaminka PGNiG Superligi schodzili prowadząc 16:12.

Choć końcówka pierwszej połowy była dla kwidzynian obiecująca to chyba nikt nie spodziewał się tego co nastąpiło po przerwie. Tuż po wznowieniu gry gospodarze stracili bowiem Krzysztofa Misiejuka, który obejrzał czerwoną kartkę i po raz trzeci wylądował na ławce kar. Stratę podstawowego obrońcy Ostrovii znakomicie wykorzystali podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki, którzy przez 17 minut zagrali wręcz koncertowo, odrabiając wcześniejsze straty. Warto dodać, że w tym zasie gracze MMTS rzucili 8 bramek (w tym 4 bramki Roberta Kamyszka) przy zaledwie dwóch golach graczy Pogoni. Szczególnie podobać się mogła interwencja Łukasza Zakrety, który w 38 minucie, w sytuacji sam na sam, obronił rzut Bartłomieja Tomczaka. Po 47 minutach gry kwidzynianie nie tylko odrobili więc straty, ale także wyszli na prowadzenie 20:18. Chwilę później gra się jednak wyrównała i do końca meczu rywalizacja toczyła się już bramka za bramkę.

Emocji jednak nie brakowało i mecz również dobrze mógł zakończyć się wygraną gospodarzy. Na 26 sekund przed końcem meczu gospodarze egzekwowali bowiem rzut wolny, jednak Łukasz Zakreta nie dał się zaskoczyć Kamilowi Adamskiemu. Co więcej odbitą piłkę zebrał Robert Kamyszek, który długim rzutem uruchomił wychodzącego na czystą pozycję Huberta Korneckiego. Niestety rozgrywający MMTS trafił wówczas w bramkarza i gospodarze nadal mieli szansę na wyrównanie. W kolejnej akcji Mateusz Wojciechowski trafił jednak w poprzeczkę, a odbitą piłkę zgarnął Nikodem Kutyłą, który chcąc urwać nieco upływającego czasu zbiegł z piłką do narożnika boiska. Na 5 sekund przed końcem meczu rozgrywający rozgrywający MMTS zdecydował się jednak na podanie do wybiegającego do kontry Jakuba Szyszki, który sekundę przed syreną kończącą mecz podwyższył wygraną MMTS do dwóch bramek.

ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - MMTS Kwidzyn 23:25 (16:12)

Ostrovia: Balcerek, Zimny, Krekora - Przybylski, Adamski 5, Urbaniak, Klopsteg 3, Gierak 3, Wadowski 1, Marciniak 1, Misiejuk, Tomczak 5, Wojciechowski 1, Szpera 1, Gajek 3.
MMTS: Zakreta, Dudek - Kornecki, Grzenkowicz 2, Ekstowicz 1, Orzechowski 2, Kamyszek 8, Kutyła 4, Majewski, Guziewicz, Potoczny 1, Nastaj 1, Szyszko 3, Landzwojczak 1, Jankowski 2.