Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kwidzyn/Kajakarstwo. Pierwsze sukcesy 9-letniej kajakarki z Kwidzyna

Marta Lewalska w kajaku
Marta Lewalska w kajaku Archiwum zawodniczki
Do niedawna Sławomir Lewalski był jedynym kajakarzem z Kwidzyna startującym w oficjalnych zawodach. W tym sezonie sytuacja uległa jednak zmianie i kwidzyńskie kajakarstwo uległo wzmocnieniu. Do rywalizacji wkroczyła bowiem... jego córka. 9-latka już odnosi pierwsze sukcesy.

9-letnia Marta Lewalska ma już za sobą dwa pierwsze starty w swej kajakarskiej karierze. Kajakarka z Kwidzyna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, zadebiutowała w regatach, w trakcie sztumskiego Memoriału Jana Raabe, gdzie w kategorii dzieci wygrała wyścig K-1 na 200 m.

- Radość na mecie była olbrzymia. Marta cieszyła się chyba bardziej, niż zwycięzcy wyścigów na Igrzyskach Olimpijskich - śmieje się ojciec kajakarki z Kwidzyna.

Po raz drugi 9-latka wystartowała w mistrzostwach woj. pomorskiego. Tam w K-1 na 500 m wywalczyła brązowy medal, ale warto podkreślić, że rywalizowały ze znacznie starszymi dziewczętami.

- Na razie w przypadku Marty trudno mówić o regularnych treningach. Trenuje jeśli ma na to ochotę, ale technikę ma już znakomitą, co nie powinno dziwić, skoro w kajaku zasiadła wcześniej, niż zaczęła chodzić - informuje Sławomir Lewalski, tata Marty.