Kwidzyn. Dwa złota i dwa brązowe medale lekkoatletów KKL Rodło w mistrzostwach województwa pomorskiego U18 i U20

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego U18 i U20 w lekkiej atletyce odbyły się w Gdańsku Fot. materiały nadesłane
Wiktoria Krysiak oraz Jakub Wojtaś zostali mistrzami województwa pomorskiego juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Z. Reprezentanci KKL Rodło Kwidzyn wywalczyli złote medale w biegach na 3 km.

Mistrzostwa województwa pomorskiego w lekkiej atletyce U18 i U20 odbyły się w niedzielę, 12 czerwca 2022 r. w Gdańsku. Początkowo zawody miały jednak odbyć się dwa tygodnie wcześniej, co więcej zawodnicy byli już nawet w Gdańsku, ale ze względu na silny wiatr i obfite opady deszczu ostatecznie przełożono je na termin późniejszy. Niestety w zmaganiach nie mógł wziąć udział Miłosz Wesołowski, który jest w trakcie leczenia kontuzji. Mimo to zawodnicy KKL Rodło Kwidzyn zaprezentowali się w gdańskich zawodach ze znakomitej strony. Wiktoria Krysiak i Jakub Wojtaś wygrali bowiem biegi na 3000 m, zdobywając tytuły Mistrza Województwa Pomorskiego w kategorii juniorów młodszych.

Jakub uzyskał czas 9:23.71, pokonując Kamila Fąferko (Olimpijczyk Skorzewo) - 9:59.81 i Kubę Tatrala (Talex Borzytuchom) – 10:02.24. Wiktoria dystans 3 km pokonała natomiast w czasie 11:44.71, wyprzedzając na mecie Annę Cholewińską (Chojniczanka 1930 Chojnice) - 11:55.07. Pozostałe dwie zawodniczki Chojniczanki startujące na tym dystansie nie ukończyły natomiast zawodów.
To jednak nie koniec kwidzyńskich medali. Brązowe krążki wywalczyły bowiem również Milena Frej, która w biegu juniorów na 400 m juniorów zajęła III miejsce (czas: 1:02.56) oraz Natalia Proć - trzecia w biegu na 800 m juniorów młodszych (2:28.98). Poza podium znalazł się natomiast Tymoteusz Kil, który z czasem 2:02.25 był piąty w biegu na 800 m juniorów.
Warto również dodać, że poza konkursem w zawodach wzięły również udział kwidzyńskie młodziczki. Zuzanna Zielińska (czas: 2:30.70) oraz Antonina Kil (2:38.34) rywalizowały w biegu na 800 m, natomiast Małgorzata Szostek w biegu na 400 m (1:07.38).

Dobre wieści przyszły także z Mistrzostw Polski seniorów, które kilka dni wcześniej (9-11 czerwca 2022 r.) odbyły się w Suwałach. W biegu na 1500 m rywalizował w nich 21-letni Filip Ostrowski (zawodnik KKL Rodło Kwidzyn, na czas studiów wypożyczony do RKS Łódź), który ostatecznie zajął IV miejsce z czasem 3:59:51. Zwyciężył 27-letni Michał Rozmys (Barnim Goleniów) - 3:57:97, przed Andrzejem Kowalczykiem (Kraków Athletics Team) - 3:59:06 i Patrykiem Kozłowskim (Optima Radom) - 3:59:09.

- Niestety nie udało mi się wywalczyć medalu, ale bieganie w takiej stawce pozwala się wiele nauczyć i mam nadzieję, że wyciągnąłem z tego porządną lekcję. Mistrzostwa w mojej kategorii wiekowej (U23) dopiero pod koniec lipca i tam postaram pokazać się w dużo lepszym wydaniu - podsumowuje Filip Ostrowski.