Kwidzyński Bieg Papiernika 2022. Dekoracja najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Klasyfikację open wygrał Mykola Mewsza

Organizatorzy XII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika nagrodzili najlepszych w kilkunastu kategoriach Fot. Mirosław Wiśniewski
Mykola Mewsza wygrał XII Kwidzyński Bieg Papiernika. Ukrainiec trasę 10 km pokonał w 30 minut i 30 sekund. Tuż za nim linie mety przekroczył Emil Dobrowolski, a trzeci w kategorii open był Dmytro Didovodiuk, występujący w barwach Achillesa Leszno. Organizatorzy nagrodzili jednak najlepszych także w kilku innych kategoriach.

Na liście startowej XII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika znalazły się 2334 osoby. W rywalizacji open sklasyfikowano jednak 1676 uczestników, w tym 490 pań. W rywalizacji kobiet triumfowała Valentyna Veretska (Ukraina), przed Swietlaną Sanko i Moniką Kaczmarek.

Specjalne nagrody od wiceburmistrza Kwidzyna Piotra Halagiery odebrali natomiast najszybsi mieszkańcy Kwidzyna. Wśród panów na 22. pozycji sklasyfikowany został Bartosz Kotowicz (KBR Poland - 00:35:37), natomiast rywalizację kobiet wygrała Kamila Brodzik (Kwidzyn Biega - 00:43:35). Najlepszych wyróżniły także firmy MM Kwidzyn, MM SC oraz Tor-Pal. Wśród pracowników MM Kwidzyn wygrał Piotr Balmas (Traktor Team Gmina Kwidzyn - 00:38:38), przed Rafałem Kubiakiem (MM Kwidzyn Team - 00:39:05) i Rafałem Ścisłowskim (MM Kwidzyn Team - 00:42:30). Wśród pań na najwyższym stopniu stanęła Katarzyna Bonk (MM Kwidzyn Team - 00:56:12), która wyprzedziła Annę Zięciak (MM Kwidzyn Team - 00:57:00) oraz Iwonę Dolecką (MM Kwidzyn Team - 00:58:01).