Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jarmark Bożonarodzeniowy i wigilia miejska w Kwidzynie. Trzydniowy jarmark przyciągnął tłumy na plac przed kwidzyńskim teatrem

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Trzydniowy świąteczny jarmark w Kwidzynie zakończyła wigilia miejska.
Trzydniowy świąteczny jarmark w Kwidzynie zakończyła wigilia miejska. Karolina Staniszewska
Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy w Kwidzynie, który wrócił do naszego miasta po dwuletniej przerwie. Przez trzy dni na placu przed teatrem mogliśmy poczuć magię świąt.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kwidzynie

W dniach 15-17 grudnia odbył się świąteczny jarmark, któremu oprócz świątecznych stoisk, towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Jedną z nich, która przyciągała najmłodszych uczestników imprezy, była karuzela, która na kwidzyńskim jarmarku pojawiła się po raz pierwszy. Drugiego dnia tradycyjnie plac przed teatrem odwiedzili MotoMikołaje, którzy przywieźli ze sobą trochę słodkości dla dzieci, natomiast dorośli chętnie oglądali motocykle. Warto też dodać, że przez trzy dni Kwidzyńskie Centrum Kultury prowadziło świąteczne warsztaty, a Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” wykonał koncert kolęd i pastorałek. Ostatniego dnia kiermaszu odbyło się wspólne kolędowanie z Harfa Gospel Choir, a harcerze z Hufca ZHP w Kwidzynie przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju, co rozpoczęło wigilię miejską. Nie zabrakło też życzeń i orędzia burmistrza Kwidzyna. Natomiast restauracja „Miła” przygotowała poczęstunek dla uczestników jarmarku.

Tegoroczne Betlejemskie Światełko Pokoju niesie hasło „Czyńmy pokój”, które daje prosty przekaz, byśmy zmiany zaczynali od siebie. Kwidzyńscy harcerze wygłosili orędzie, które towarzyszyło przekazaniu Światełka burmistrzowi Kwidzyna Andrzejowi Krzysztofiakowi, przewodniczącemu Rady Miejskiej Mariuszowi Wesołowskiemu oraz księdzu Markowi Kubeckiemu, by ci przekazali je mieszkańcom miasta.

Czytaj też: MotoMikołaje na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kwidzynie. Zobaczcie, co się działo!

- Moi drodzy, święta Bożego Narodzenia to święto, którego źródłem jest dziecię - dziecię Jezus, które się narodziło dla nas wszystkich, Bóg stał się człowiekiem - to jest istota tych świąt. [...] Dzieckiem stać się na nowo - to jest piękne wezwanie dla nas wszystkich. Zachęcam, żeby się wpatrywać w żłóbek betlejemski, w którym jest Boże dziecię, wtedy łatwiej stać się dzieckiem na nowo. Tego potrzebuje świat, tego potrzebujemy wszyscy. Niech to światło, które jest symbolem Chrystusa rozświeca nasze serca, nasze sumienia, nasze domy i rodziny. Życzę wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia - mówił ksiądz Marek Kubecki.

Jako kolejny życzenia mieszkańcom Kwidzyna złożył przewodniczący Rady Miejskiej.

- Przypadło mi w udziale przekazanie tego Światła mieszkańcom miasta i w imieniu wszystkich radnych życzę, by ono świeciło jak najdłużej, jak najdalej - bo im więcej i dłużej świeci, tym daje nam więcej ciepła […] - mówił Mariusz Wesołowski.

Głos zabrał także burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak, który zaczął od podziękowań w przygotowaniu jarmarku, a następnie życzył mieszkańcom zdrowych i obfitych świąt.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto