Grom Nowy Staw-Rodło Kwidzyn 0:2 (0:1). Zwycięstwo mimo czerwonej kartki

Kibice Rodła Kwidzyn na awans do IV ligi muszą jeszcze poczekać
Kibice Rodła Kwidzyn na awans do IV ligi muszą jeszcze poczekać Rodło Kwidzyn
W przedostatniej kolejce sezonu 2013/14 Rodło Kwidzyn pokonało na wyjeździe Grom Nowy Staw 2:0 (1:0). Podopieczni Grzegorza Obiały wygrali choć przez ponad pół godziny musieli grać w dziesięciu.

Rodło ostrzeliwało bramkę Gromu od pierwszych minut spotkania, ale uderzenia Dawida Torłopa i Piotr Myścicha było albo niecelne, albo dobrze interweniował bramkarz gospodarzy. W 10 min. piłka wpadła nawet do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego, zaś w 19 min. Jakub Szarpak trafił w słupek. Trzy minuty później kwidzynianie wreszcie dopięli swego, a gola zdobył Szarpak.

Potem Rodło nadal przeważało, ale na drugiego gola kwidzynianie musieli poczekać do 53 min. gdy po dobrze wykonanym rzucie rożnym do bramki Gromu trafił Łukasz Szpakowski. Niestety chwilę później ten sam zawodnik ujrzał drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartę, i jego koledzy do końca spotkania musieli grać w osłabieniu. Mimo tego bez większych problemów dowieźli korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Grom Nowy Staw - Rodło Kwidzyn 0:2 (0:1)
Bramki: Jakub Szarpak (22), Łukasz Szpakowski (53)
Rodło: Sadowski - Szaflik, Kalinowski, Szpakowski, Pokwicki - Stefaniak, Szarpak, Myścich, Gretkowski (60 Baprawski) - Strzelecki (90 Sontowski), Torłop (90 Kida)