Colin Ważny wygrał III rundę kartingowych zawodów ROTAX Max Challenge Poland rozgrywanych w Bydgoszczy

Podczas bydgoskich zawodów Colin Ważny zwyciężył w kategorii Junior Max
Podczas bydgoskich zawodów Colin Ważny zwyciężył w kategorii Junior Max Fot. materiały nadesłane
Colin Ważny wygrał III rundę kartingowych zawodów ROTAX Max Challenge Poland. 13-latek z Kwidzyna triumfował w kategorii Junior Max (12-15 lat), wyprzedzając swoich kolegów z zespołu: Dawida Aulejtnera (II miejsce) i Karola Kamińskiego (III miejsce). Po trzech rundach liderem tej kategorii jest natomiast Filip Niewiadomski (KRZ Motorsport), który wyprzedza Dawida Aulajtnera i Colina Ważnego.

III runda kartingowego Pucharu Polski ROTAX Max Challenge Poland odbyła się na torze w Bydgoszczy. Wśród startujących znalazł się również Colin Ważny, 13-latek z Kwidzyna, reprezentujący barwy zespołu Wyrzykowski Motorsport Lublin. Dodajemy, że kwidzynianin wystartował w kategorii Junior Max (12-15 lat), w której wystartowało 19 zawodników.

Starty Colina rozpoczęły się od piątkowych kwalifikacji (czasówka), w których ostatecznie był trzeci. Z tej pozycji startował także do pierwszego z czterech wyścigów odbywających się podczas bydgoskiej rundy Pucharu Polski ROTAX Max Challenge Poland. Po znakomitej jeździe Colin zajął w nim I miejsce. W kolejnym wyścigu był drugi, po czym w dwóch ostatnich startach ponownie dojechał do mety na pierwszej pozycji. W efekcie sumą zdobytych punktów 13-latek z Kwidzyna wygrał rywalizację w tej kategorii.

- Każdy z wyścigów starałem się jechać na 100 procent swoich możliwości. Choć rywale bardzo naciskali, to nie oglądałem się za siebie tylko starałem się pojechać jak najlepiej – powiedział Colin Ważny po zakończonych zawodach.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Colin zadebiutował w kategorii Junior Max. Jako nowicjusz uplasował się jednak na dobrym, IV miejscu w klasyfikacji generalnej sezonu 2020. W tym roku, po trzech rundach plasuje się natomiast na III miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Przed kwidzynianinem jednak jeszcze cztery starty, które odbędą się w Czeskim Trzyńcu, Poznaniu, Toruniu, Słomczynie oraz Bydgoszczy.

- Jest się o co ścigać, bo zwycięzca całej serii otrzyma bilet na Rotax Grand Finals, który w tym roku odbywać się będzie w Bahrajnie. W imprezie tej startują najlepsi zawodnicy z całego świata. Dodam jeszcze, że oprócz wyścigów w Polsce Colin planuje wziąć udział w trzech kolejnych rundach mistrzostw Europy oraz prestiżowych zawodach Rotax International Trhopy we francuskim LeMans – wyjaśnia Tomasz Ważny, tata 13-letniego kierowcy.

Dodajmy, że w tych ostatnich zawodach Colin będzie rywalizował w grupie 72 kierowców rywalizujących w kategorii junior (12-15 lat), reprezentujących 38 krajów.