Basket: 2 zwycięstwa i 3 porażki w fazie grupowej mistrzostw Polski

Kadeci Basketu Kwidzyn nie zdobędą medalu mistrzostw Polski. Podopieczni Macieja Zimnickiego rozgrywki grupowe zakończyli z bilansem 2 zwycięstw i 3 porażek, co wystarczyło do zajęcia 4 miejsca. Teraz czeka ich walka o 7 miejsce. W piątkowym meczu o tę stawkę ich przeciwnikiem będzie Turów Zgorzelec. Turniej finałowy mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej (U-16) rozgrywany jest w Gdyni, rywalizuje w nim 12 najlepszych drużyn w kraju.

MTS Basket Kwidzyn zaczął rywalizację znakomicie, bo od zwycięstwa 97:87 (30:25, 23:24, 16:20, 28:18) z MKS Grójec. Kwidzynian do zwycięstwa poprowadzili Mariusz Konopatzki - 28 pkt. i Szymon Burakowski - 23 pkt., ale o zwycięstwie Basketu zadecydowała dopiero ostatnia kwarta.

W drugim meczu turnieju kwidzynianom nie poszło już tak dobrze, Czarnym Słupsk ulegli aż 71:101 (23:23, 15:22, 19:27, 14:29). Spotkanie było wyrównane tylko przez pierwszą kwartę, a potem dominacja słupszczan nie podlegała już żadnej dyskusji. Najwięcej punktów dla Basketu - 21 - zdobył Szymon Burakowski.

Potem podopieczni Macieja Zimnickiego zmierzyli się z gospodarzami turnieju, GTK Gdynia. Basket walczył dzielnie i po trzech kwartach nawet prowadził, ale w ostatniej gdynianie byli już zdecydowanie lepsi. Ostatecznie kwidzynianie przegrali 83:94 (24:18, 14:23, 26:21, 19:32). Najczęściej do kosza rywali trafiał tym razem Mariusz Konopatzki, który zdobył 28 pkt.

Przeczytaj o tym, jak Basket awansował do finału

Podobny przebieg miał czwarty mecz z UKS Gimnazjum 92 Ursynów Warszawa. Tu po trzech kwartach kwidzynianie mieli 5 "oczek" przewagi, ale ostatecznie przegrali 81:85 (18:17, 19:26, 26:15, 18:27). Najskuteczniejszym zawodnikiem Basketu był Mateusz Korowajczyk - 19 pkt.

Na koniec rywalizacji grupowej kadeci z Kwidzyna pokonali Polonię Warszawa 78:70 (20:21, 11:14, 25:11, 22:24). Co ciekawe tym razem, to oni musieli gonić, bo po dwóch kwartach przegrywali różnicą 4 punktów, w trzeciej zagrali jednak znakomicie i to wystarczyło do zwycięstwa. Najlepiej punktującym był Konopatzki, który uzbierał 25 pkt.