Kwidzyn. „Jerzy B. Team” obronił tytuł mistrza Kwidzyna dubletów w minigolfa. W turnieju walczyło 9 zespołów

Najlepsi na podium tegorocznych Mistrzostwach Kwidzyna dubletów w minigolfa.
Najlepsi na podium tegorocznych Mistrzostwach Kwidzyna dubletów w minigolfa. Fot. KCSiR
Faworyzowana drużyna „Jerzy B. Team” nie zawiodła i po raz kolejny triumfowała w Mistrzostwach Kwidzyna dubletów w minigolfa. Mistrzowie zdobyli 133 punktów, wyprzedzając najgroźniejszych rywali o 4 punkty. W kwidzyńskich mistrzostwach rywalizowało 9 drużyn składających się zawodników z Kwidzyna, Sopotu oraz Warszawy.

Ekipa „Jerzy B. Team” to ubiegłoroczny zwycięzca Mistrzostw Kwidzyna dubletów. Niepodzielnie rządzi także w Kwidzyńskiej Lidze Minigolfa, więc trudno było nie stawiać ich jako głównego faworyta tego turnieju. Do rozgrywek ostatecznie stanęło 9 drużyn, w tym jedna reprezentująca klub minigolfa z Sopotu. W jednym przypadku stworzono natomiast mieszankę warszawsko-kwidzyńską, jednak para Michał Moszoro - Rafał Cybulski tym razem nie była w stanie zagrozić czołówce tego turnieju.

Po pierwszym przejściu kwidzyńskiego pola na pozycję lidera wysunęli się „Małysze Golfa”. Para: Marcin Bieliński - Michał Michalski uzyskali 40 punktów, co okazało się najlepszym osiągnięciem mistrzostw. Tuż za nimi, ze stratą 3 punktów uplasował się „Jerzy B. Team”. Pięć punktów za liderem uplasowali się natomiast Michał Moszoro i Rafał Cybulski. W drugim przejściu „Małyszom Golfa” nie poszło już tak dobrze, a wynik 51 punktów wyrzucił ich z pozycji lidera. Skorzystali na tym Łukasz Bieliński i Dawid Rębisz, którzy zdobywając 42 punkty wskoczyli na I miejsce. Trzecie miejsce zajmowała natomiast ekipa „New Team" z Kwidzyna, która traciła jednak do liderów aż 8 punktów.
W trzecim i ostatnim przejściu znakomicie poradziła sobie para: Władysław Borucki - Marek Żeleźniak, która zdobyła 42 punkty. Do niej należy również rekord w ilości zdobytych „jedynek”, bowiem zawodnikom udało się sześciokrotnie zdobyć dołek przy jednym uderzeniu. Niestety wcześniejsze straty spowodowały, że „Bor-Żel” nie mógł włączyć się do walki o czołowe lokaty. Zespoły: „Blady & George” oraz „Renawa” zdobyły po 44 punkty, co tym pierwszym pozwoliło wskoczyć na najniższy stopień podium. Po 46 punktów uzyskali gracze z Sopotu, a także drużyna „Małysze Minigolfa”. Obu ekipom wynik ten niewiele pomógł, bowiem utrzymały swoje wcześniejsze pozycje odpowiednio ostatniej i drugiej drużyny w tym turnieju. Zwycięzcy czyli „Jerzy B. Team” zdobyli natomiast 48 punktów i to wystarczyło im do obrony tytułu mistrzów dubletów zdobytych rok wcześniej.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Kwidzyna dubletów

1.Jerzy B. Team (Kwidzyn) 133 pkt (43-42-48)
Łukasz Bieliński/Dawid Rębisz
2.Małysze Minigolfa (Kwidzyn) 137 pkt (40-51-46)
Marcin Bieliński/Michał Michalski
3.Blady & George (Kwidzyn) 138 pkt (50-44-44)
Andrzej Bartłomiejczyk/Andrzej Dąbrowski
8.Mikey Misza & RAV (Warszawa/Kwidzyn) 153 pkt (45-56-52)
Michał Moszoro/Rafał Cybulski
9.Mini Golf Sopot 154 pkt (52-56-46)