Inauguracja IV ligi w Kwidzynie na remis. Mecz Supry Kwidzyn z Pogonią Lębork zakończył się wynikiem 2:2 [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Inauguracyjny mecz IV ligi w Kwidzynie.
Inauguracyjny mecz IV ligi w Kwidzynie. Supra Kwidzyn
W sobotę, 5 sierpnia, wystartowała pomorska czwarta liga. Przeciwnikiem drużyny Supry Kwidzyn była Pogoń Lębork. Ostatni raz mieszkańcy Kwidzyna mogli oglądać zmagania na tym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2012/2013 za sprawą innego kwidzyńskiego klubu Rodła Kwidzyn.

Inauguracja IV ligi w Kwidzynie na remis

Przed oraz w trakcie meczu inauguracyjnego o dodatkowe atrakcje zadbali partnerzy Supry – firma Seb-Team Edyta Jaworska i Fundacja Wspierania Rozwoju LIDER. W ramach festynu integracyjnego „Pomorskie z Ukrainą” można było spróbować np. grochówki, parówek w cieście czy gofrów. Dla dzieci przygotowane było malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchane zjeżdżalnie oraz animacje, a wszystko to w spokojnej, miłej atmosferze.

O atrakcje zadbali również zawodnicy na boisku. Beniaminek z Kwidzyna pierwszą połowę spotkania rozegrał asekuracyjnie, czekając na to, co pokaże bardziej doświadczony w rozgrywkach IV ligi rywal. Mimo to, zawodnicy Supry stworzyli dwie groźne sytuacje, po których można było spodziewać się bramek.

Co nie wydarzyło się w pierwszej połowie, przyszło w drugiej odsłonie spotkania. Dwie, bardzo podobnie wyglądające bramki ze stałych fragmentów strzelone w krótkim odstępie czasu dało prowadzenie Suprze. Najpierw w 69 minucie do siatki trafił Sebastian Gwóźdź, który podzielił się radosną nowiną z kibicami o nadchodzącym dziecku. Zaledwie 5 minut później prowadzenie podwyższył Mateusz Górka.

Drużyna z Lęborka nie straciła wiary i sukcesywnie atakowała bramkę gospodarzy. Efektem tych starań była piękna bramka w 84 minucie. Damian Wojda odwrócony tyłem do bramki, zdecydował się na strzał z nożyc, a ta wylądowała w górnym rogu bramki, nie dając szans bramkarzowi na obronę. Ataki gości trwały do końca spotkania, co przełożyło się na zdobycie bramki w drugiej minucie doliczonego czasu. Jakub Leszkiewicz z łatwością wykończył dośrodkowanie ustalając wynik spotkania na 2:2.

Bramki: Sebastian Gwóźdź (69’), Mateusz Górka (74’), Damian Wojda (84’), Jakub Leszkiewicz (90’ +2)

Kolejny mecz Supry Kwidzyn odbędzie w sobotę 12 sierpnia w Kolbudach o godz. 11:00 z miejscowym zespołem Akademia Sportu Kolbudy. W pierwszej kolejce drużyna z Kolbud zdobyła 3 punkty wygrywając z Powiślem Dzierzgoń. Trzy dni później, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, drużyna z Kwidzyna podejmie Radunię II Stężyca na własnym obiekcie o godzinie 12:00. Obie drużyny dobrze się znają z pojedynków w poprzednim sezonie w V lidze.