OPRAC.:
Daniel Nawrocki
18 meczów bez porażki Supry Kwidzyn. Kolejny mecz będzie prawdziwym testem siły drużyny Supra Kwidzyn
W ramach drugiej i trzeciej kolejki sezonu, piłkarska drużyna z Kwidzyna zmierzyła się z drużynami AS Kolbudy oraz Radunia II Stężyca, zdobywając cenne punkty i utrzymując swoją passę.

Świetny start piłkarskiego sezonu w Kwidzynie

Pierwszy mecz wyjazdowy Supry Kwidzyn w IV lidze odbył się na wyjeździe, rywalem była drużyna AS Kolbudy, która w poprzednim sezonie zajęła 12. miejsce. Spotkanie było pełne walki i zaangażowania obu zespołów. Sędzia musiał sięgnąć aż dziesięciokrotnie po żółtą kartkę, co świadczy o zaciętej rywalizacji na boisku. Jednak to ofensywny zawodnik Supry, Mateusz Pietrzyk, okazał się bohaterem tego meczu, który w 22. minucie, z rzutu wolnego oddalonego o około 30 metrów od bramki, Pietrzyk umieścił piłkę w prawym górnym rogu bramki rywali. To piękne trafienie zapewniło Suprze zwycięstwo i kolejne cenne trzy punkty.

Zaledwie trzy dni później, na swoim boisku, drużyna z Kwidzyna podejmowała zespół Radunia II Stężyca. Obie drużyny miały okazję rywalizować ze sobą w poprzednim sezonie, a końcowo zaliczyli awans z V ligi do IV ligi.

Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem, a widzowie nie zawiedli się na emocjach, mimo tego, że dopiero w 57. minucie to drużyna Raduni otworzyła wynik meczu, kiedy Chrystian Domaschke skierował piłkę do bramki głową po dośrodkowaniu. Jednak Supra odpowiedziała szybko - Dariusz Staniaszek, który pojawił się na boisku w przerwie, wykorzystał rzut wolny z odległości 20 metrów od bramki, zaskakując bramkarza gości i wyrównując wynik.

W 70. minucie Supra objęła prowadzenie po skutecznym rzucie karnym wykonanym przez Mateusza Pietrzyka, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. To trafienie ustaliło wynik meczu na 2:1 dla Supry Kwidzyn.

To już osiemnasta oficjalna potyczka Supry Kwidzyn bez porażki. Drużyna utrzymuje passę, która rozpoczęła się jeszcze w V lidze i dała im upragniony awans. Ich determinacja i zaangażowanie na boisku nie tylko przyciągają uwagę kibiców, ale również stanowią wyzwanie dla przeciwników.

Najbliższy mecz Supry Kwidzyn z zespołem Chojniczanka II Chojnice, aktualnym liderem ligi, będzie prawdziwym testem umiejętności kwidzynian. Dotychczas drużyna z Chojnic zdobyła 10 bramek, tracąc zaledwie jedną.

Czy Supra zdoła przerwać ich dominację i kontynuować swoją nieprzerwaną serię zwycięstw? Obserwuj Dziennik Bałtycki po więcej informacji!