Wybory samorządowe 2014. KWW Odnowa przedstawił kandydatów

Redakcja
Władysław Kisieliczyn, lider KWW Odnowa
Władysław Kisieliczyn, lider KWW Odnowa fot. KWW Odnowa
Udostępnij:
Komitet Wyborczy Wyborców Odnowa zaprezentował kandydatów do Rady Powiatu Kwidzyńskiego i Rady Miasta i Gminy Prabuty. Swoich kandydatów komitet zarejestrował też w powiatach sztumskim i malborskim. Na dniach Odnowa ma przedstawić kandydata, który powalczy o stanowisko burmistrza Prabut.

W wyborach do Rady Powiatu Kwidzyńskiego komitet swoich kandydatów komitet zarejestrował w okręgach: 1. (Miasto Kwidzyn), 2. (Miasto i Gmina Prabuty) oraz 4. (Gmina Ryjewo i Gmina Kwidzyn). Kwidzyńską listę do powiatu będzie otwierać Elżbieta Senderek, na drugim zaś miejscu wystartuje Paweł Zieliński, a na ostatnim Monika Krzeszowska. Na liście są też Karolina Paśko i Maciej Kamiński.

- W Kwidzynie Odnowa postawiła na kobiety. Naszą listę otwiera i zamyka kobieta, co jest wyjściem na przeciw ideom, że kobiety powinny mieć większy udział w polityce - mówi Władysław Kisieliczyn, lider Odnowy.

ZOBACZ TEŻ: Wybory samorządowe 2014 w Kwidzynie. PO i OPS przedstawiły kandydatów

Numerem jeden na prabuckiej liście do Rady Powiatu będzie Kisieliczyn. Z drugiego miejsca wystartuje Julia Suchomska z Trumiejek. Jak tłumaczy Kisieliczyn, to ręka wyciągnięta w stronę mieszkańców terenów wiejskich gminy Prabuty, którzy nigdy nie mogli głosować na przedstawiciela wsi.

- Wszyscy kandydaci do Rady Powiatu Kwidzyńskiego zawsze byli z miasta (poza jednym wyjątkiem w 2010 roku), tym samym problemy wsi zawsze schodził na boczne tory. Ta kandydatura, na tak wysokim miejscu pokazuje, że w tych wyborach o mieszkańców wsi szczególnie się upomnimy - podkreśla Kisieliczyn.

Kolejną osobą startującą z Odnowy z okręgu prabuckiego będzie pielęgniarka Ewa Szkutnik. Z kolejnych miejsc wystartują Jan Kubic oraz Barbara Dworaczek. Listę do powiatu zamyka Marek Przywitowski, prabucki weterynarz.

W ostatnim okręgu (gm. Ryjewo i gm. Kwidzyn), w którym Odnowa zarejestrowała listę kandydatów do Rady Powiatu, na pierwszym miejscu wystartuje Krzysztof Zelmański. Za nim znajdą się takie osoby jak Anna Kiliszek oraz Mariola Łęgowska. Listę zamyka Andrzej Szych.

W wyścigu o miejsca w Radzie Miasta i Gminy Prabuty wystartuje 14 kandydatów. Na liście jest m.in Stanisław Anders, obecny radny, który w poprzednich wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Anders wystartuje w okręgu 14. (Kołodzieje, Pilichowo, Gilwa i okolice).

SPRAWDŹ TEŻ: KWW Kwidzyniacy. Mariusz Kunda kandydatem na burmistrza [ZDJĘCIA]

Pełną listę kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Odnowa znajdziecie na stronie KWW Odnowa

- Wierzę, że z tymi kandydatami Odnowa osiągnie sukces. I choć powstawaliśmy miesiąc temu, to nikt nie spodziewał się, że tak naprawdę w ciągu jednego miesiąca uda znaleźć się tylu kandydatów do powiatu, do gminy. Nikt nie przypuszczał, że wystartujemy w Kwidzynie, czy w Ryjewie, że zbierzemy podpisy pod tymi listami. Nikomu nie przeszło przez myśl, by powiedzieć, że Odnowa wystawi 13 kandydatów do Rady Miejskiej w Prabutach - mówi lider komitetu Władysław Kisieliczyn i dodaje: - Jednak to, co niektórym naszym przeciwnikom politycznym śniło się jako koszmar, stało się rzeczywistością. Powstał wreszcie prawdziwie bezpartyjny i obywatelski komitet, który nie ogranicza się do skali gminy, ale wychodzi poza te granice i startuje w prawie całym powiecie, a także wysuwa kandydatury w sąsiednich powiatach. Czegoś takiego w powiecie kwidzyńskim jeszcze nie było! A siłą Odnowy jest to, że żaden nasz kandydat nie należy do partii politycznej. Wierzę, że damy radę i odpartyjnimy ten powiat! Bo temu powiatowi po prostu potrzebna jest odnowa.

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polscy strażacy znów w akcji. Pomogą Francuzom gasić pożary

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie