VIII Kwidzyński Bieg Papiernika [CZ. 1]. ZDJĘCIA ze startu i wyniki najlepszych mężczyzn

Tradycyjnie było bardzo upalnie, kto wie czy nie najupalniej w historii, więc może dlatego rekord trasy ani przez chwilę nie był zagrożony. Po raz kolejny padł jednak rekord frekwencji, bo mimo lejącego się z nieba skwaru metę osiągnęło 3433 biegaczy i biegaczek! To o 48 więcej niż przed rokiem. A jeśli chodzi o wyniki to VIII Kwidzyński Bieg Papiernika wygrał Kenijczyk Abel Kibel Rop, który dotarł na metę równo po 31 minutach, zaś wśród kobiet triumfowała jego rodaczka Betty Chepleting, która z czasem 34:50 pobiła rekord kobiet.

Od startu VIII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika na czele usadowili się czarnoskórzy biegacze z Kenii, którym kroku dotrzymywał ubiegłoroczny zwycięzca i rekordzista trasy Abderrahim Elasri z Maroka oraz dwójka Polaków, Andrzej Rogiewicz oraz Bartosz Rynkowski. W połowie trasy, czyli na terenie fabryki International Paper Kwidzyn Kenijczycy zgubili pozostałą trójkę i między sobą rozegrali walkę o zwycięstwo. Triumfował Abel Kibet Rop - 31:00 przed Benardem Muinde Matheką - 31:05 i Henrym Kemboi - 31:06. Za ich plecami Andrzej Rogiewicz ograł pozostałą dwójkę i dość nieoczekiwanie wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora.

Najlepszy kwidzynianin, Radosław Sadłos zajął 30. miejsce z czasem 36:15. Oprócz niego w pierwszej "100" uplasowało się jeszcze 6 zawodników z naszego powiatu. Warto też odnotować, że w pierwszej "20" biegu open uplasowały się aż trzy panie, które stoczyły piękną walkę w swojej kategorii. O wynikach biegu kobiet dowiecie się jednak w kolejnym tekście, w którym też będzie mnóstwo zdjęć.