Kwidzyńska Biegowa Piona za nami. Na mecie ponad 150 biegaczy [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę Kwidzyn gościł dwie imprezy biegowe. Na trasie wytyczonej na terenie stadionu najpierw odbyła się Kwidzyńska Biegowa Piona, organizowana przez stowarzyszenie Kwidzyn Biega, a potem o medale mistrzostw Polski w przełajach rywalizowali młodzieżowcy. Więcej szczęścia mieli uczestnicy pierwszego biegu, których ominął deszcz. Przełajowcy rywalizowali już w znacznie gorszych warunkach.

Jeśli chodzi o wyniki, to pierwszą Kwidzyńską Biegową Pionę wygrał Tadeusz Zblewski (LKB im. Petk Lębork), który 5-kilometrową trase pokonał w czasie 16:54 minut. Na podium stanęli jeszcze Damian Sławiński (Zorza Gdynia - 17:19) i Michał Derdowski (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz - 17:26).

Najlepszy kwidzynianin, 16-letni Kamil Łukasiak z KKL Rodło, zajął 5. miejsce (17:57), a w pierwszej "10" uplasowali się jeszcze Filip Ostrowski (KKL Rodło), który zajął 7. miejsce oraz 9. na mecie Bartosz Kotowicz (Kwidzyn Biega) i 10. Tomasz Hapke (Traktor Team Gmina Kwidzyn).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Gosk (Podlasie Białystok) z czasem 17:53. Drugie miejsce zajęła Martyna Konarzewska (MOSiR Działdowo - 19:50), a trzecie kwidzynianka Paulina Wiernicka (KTS Ironman - 23:29). Czwarta była kolejna kwidzynianka Paulina Rosiak, a w pierwszej "10" na 9. pozycji uplasowała się jeszcze Kamila Brodzik.

Szczegółowe wyniki PZLA Mistrzostw Polski U23 w biegach przełajowych dostępne są na www.domtel-sport.pl.