Szachy. Kwidzynianin Radosław Wojtaszek mistrzem Polski!

Polski Związek Szachowy
Radosław Wojtaszek, zawodnik MTS Kwidzyn, został szachowym mistrzem Polski. W rozegranym w Poznaniu turnieju kwidzynianin w 9 partiach wywalczył 6,5 pkt. Dla 29-letniego zawodnika to ósmy medal mistrzostw Polski, w tym trzeci złoty.

Radosław Wojtaszek od lat jest najwyżej klasyfikowanym polskim szachistą (obecnie zajmuje 34. miejsce w rankingu Światowej Federacji Szachowej), więc do mistrzostw Polski przystępował w roli faworyta i nie zawiódł. Turniej zaczął od zwycięstw z Maciejem Klekowski i Jackiem Tomczakiem, potem zremisował z Dariuszem Świerczem, a w IV rundzie pokonał doświadczonego Grzegorza Gajewskiego. W kolejnym pojedynku przytrafiła mu się jedyna porażka z Mateuszem Bartelem, ale w czterech ostatnich rundach znów spisał się dobrze, pokonał Kamila Draguna, zremisował z Janem Krzysztofem Dudą, wygrał z Macelem Kanarkiem i wreszcie zremisował z Kacprem Piorunem, który ostatecznie wywalczył wicemistrzostwo Polski.