Rodło Zielińscy Kwidzyn-Chojniczanka II Chojnice 5:2 (3:0). Powrót na fotel lidera

Zbigniew Brucki
Drugi mecz i drugie zwycięstwo - piłkarze Rodła Zielińscy Kwidzyn udanie rozpoczęli rundę wiosenną. W sobotę przed własną widownią kwidzynianie pokonali Chojniczankę II Chojnice 5:2 (3:0). Hat-trickiem popisał się w tym meczu Dawid Torłop, a dwa gole dorzucił Adam Reise.

Mecz znakomicie ułożył się dla gospodarzy, bo już w 11 minucie po przechwycie Łukasza Szpakowskiego i kontrze do bramki po raz pierwszy wpisał się Dawid Torłop. W 20 min. było już 2:0, gdy kolejną stratę gości na gola zamienił Adam Reise, a jeszcze przed przerwą Torłop podwyższył na 3:0. Można powiedzieć, że w I połowie kwidzynianom wychodziło wszystko, a rywale grali nieskutecznie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Delta Miłoradz-Rodło Zielińscy Kwidzyn 1:3 (0:0). Trzy punkty po efektownych golach

W drugiej połowie Rodło było nadal zabójczo skuteczne, a piłkarze z Chojnic niemoc strzelecką przerwali dopiero przy stanie 5:0. Dzięki wygranej kwidzynianie powrócili na fotel lidera V ligi, bo przewodzący w niej dotąd Gryf 2009 Tczew przegrał w Nowym Dworze Gdańskim. Warto też odnotować zwycięstwo Spójni Sadlinki, która na własnym boisku ograła Borowiaka Czersk.

Rodło Zielińscy Kwidzyn-Chojniczanka II Chojnice 5:2 (3:0)
Bramki: 1:0 - Dawid Torłop (11), 2:0 - Adam Reise (20), 3:0 - Dawid Torłop (37), 4:0 - Dawid Torłop (51), 5:0 - Adam Reise (66), 5:1 - Krystian Feciuch (68), 5:2 - Krystian Feciuch (84).
Rodło Zielińscy Kwidzyn: Wiśniewski – Baprawski, Dreszler, Pokwicki, Szpakowski, Juchniewicz, Górka, Reise (79 Szalkowski), Felski (71 Myścich), Gretkowski (54 Obiała), Torłop (90 Kida)